Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

MHP’den Kahveci’ye Sert Tepki

Gündem Yayın: 04.06.2014 15:30
Yazar:

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş: “Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder. Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “AK Parti  Milletvekili Osman Kahveci Karabük’te emekliliğini dolduruyor” şeklinde açıklama yapmış, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci de Vergili’nin bu açıklamasına “O ilk önce partisini baraj altında bırakan Genel Başkanını emekli etsin” cevabını vermişti.

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş ise Milletvekili Osman Kahveci’nin bu açıklamasına yaptığı basın açıklaması ile sert tepki göstererek, “Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder. Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur”  diyerek cevap verdi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Sayın Kahveci ‘nin geçtiğimiz günlerde basına yapmış olduğu açıklamalarda sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli  ile ilgili sarf ettiği cümleler, Karabük’teki ve tüm ülkedeki ülkücü camiayı rahatsız etmiştir.

Sayın Genel Başkanımız, bir siyasi parti Genel Başkanlığının ötesinde, tüm Türk Dünyasının benimsediği ve kabul ettiği bir ideolojinin lideridir. Mefkûresi ve terbiyesi ile büyüdüğü Ülkücü Hareketten koparak bir siyasi partinin lideri olmamıştır. Tam aksine bu ideolojinin siyasi arenada ki tezahürü olan, kırk beş yıldır Türkiye ve dünyada sembol olmuş, Milliyetçi Hareket Partisini rahmetli Başbuğ’umuzun emaneti olarak görmüştür ve de görmektedir.

Sayın Kahveci,

Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder.

Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur. Allah’ın izniyle emeklilikleri çok yaklaşmıştır.

Son olarak Sayın Kahveci’ye Karabük’ümüz de yapımı tamamlanamayan ya da eksik kalan hizmetlerle ilgilenmesini ve takip etmesini tavsiye ediyoruz.”

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.