Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

MHP’den Kahveci’ye Sert Tepki

Gündem Yayın: 04.06.2014 15:30

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş: “Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder. Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “AK Parti  Milletvekili Osman Kahveci Karabük’te emekliliğini dolduruyor” şeklinde açıklama yapmış, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci de Vergili’nin bu açıklamasına “O ilk önce partisini baraj altında bırakan Genel Başkanını emekli etsin” cevabını vermişti.

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş ise Milletvekili Osman Kahveci’nin bu açıklamasına yaptığı basın açıklaması ile sert tepki göstererek, “Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder. Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur”  diyerek cevap verdi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Yalçın Samet Sarıtaş, açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Sayın Kahveci ‘nin geçtiğimiz günlerde basına yapmış olduğu açıklamalarda sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli  ile ilgili sarf ettiği cümleler, Karabük’teki ve tüm ülkedeki ülkücü camiayı rahatsız etmiştir.

Sayın Genel Başkanımız, bir siyasi parti Genel Başkanlığının ötesinde, tüm Türk Dünyasının benimsediği ve kabul ettiği bir ideolojinin lideridir. Mefkûresi ve terbiyesi ile büyüdüğü Ülkücü Hareketten koparak bir siyasi partinin lideri olmamıştır. Tam aksine bu ideolojinin siyasi arenada ki tezahürü olan, kırk beş yıldır Türkiye ve dünyada sembol olmuş, Milliyetçi Hareket Partisini rahmetli Başbuğ’umuzun emaneti olarak görmüştür ve de görmektedir.

Sayın Kahveci,

Fikir adamlarının dönemi olmaz. Dolayısıyla emeklide olmazlar. Onların fikirleri ve ideolojileri yüzyıllar geçse de devam eder.

Ancak yanında yetiştiği HOCA’ sına sırt çevirerek farklı siyasi parti oluşumları altında on iki yıldır ihanetin bahşişi olarak ülke yönetiminde olanların, çıkarları ortak noktada buluşuncaya kadar küfrettiği görüşlere mensup insanları kabinesinde bakanlık payesinde ödüllendirilenlerin belli dönemleri ve emeklilikleri olur. Allah’ın izniyle emeklilikleri çok yaklaşmıştır.

Son olarak Sayın Kahveci’ye Karabük’ümüz de yapımı tamamlanamayan ya da eksik kalan hizmetlerle ilgilenmesini ve takip etmesini tavsiye ediyoruz.”

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: