Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

MHP İl Başkanından Tepki Çeken Açıklama

Zonguldak Yayın: 30.07.2023 15:59
MHP İl Başkanından Tepki Çeken Açıklama

Ağustos ayında Türkiye Taşkömürü Kurumu’a (TTK) işçi alımını değerlendiren MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk teki çeken bir açıklamaya imza attı. Öztürk, TTK’ye Karabük”ten işçi alınmamasını isteyerek, “Çünkü Karabük bizden işçi almıyor” dedi

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) Ağustos ayında 2000 işçi alımı yapılacak. TTK’ya işçi alımı ile ilgili bir değerlendirme yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk TTK’ye Karabük’ten işçi alınmamasını istedi.  Öztürk’ün bu açıklaması tepkilere neden olurken, “Böyle bir açıklama yapmak MHP İl Başkanının haddine değil, bu kararı Devletin yetkili organları verecektir. Öyle Karabük’ten işçi alınmasın demekle olmuyor,  şu anda TTK’da yüzlerce Karabüklü işçi çalışıyor, hatta yaşanan maden kazalarında  Karabük’ten şehit olmuş işçiler bile var. Onun için MHP Zonguldak İl Başkanı Mustafa Öztürk’ün bu açıklaması  bizim için yok hükmündedir” dediler.

İŞTE MHP ZONGULDAK İL BAŞKANI MUSTAFA ÖZTÜRK’ÜN YAPTIĞI O AÇIKLAMA

MHP Zonguldak il Başkanı Mustafa Öztürk, Türkiye Taşkömürü Kurumu’a (TTK) işçi alımını değerlendirdi. Öztürk, ‘Karabük’ten işçi alınmamalı. Çünkü Karabük bizden işçi almıyor’ dedi.

Konuya ilişkin konuşan Başkan Mustafa Öztürk, “Türkiye Taşkömürü Kurumu’na 2000 işçi alım kararı çıktı. Ağustos ayında ilk alımlar başlıyor. TTK’ya 2000 kişi alınacak ancak biz 2000 az, bunu  kademeli şekilde 3000’e çıkarılırsa Zonguldak için gerçek anlamda bir istihdam olur. Herkesin bildiği üzere şu anda 1700 kişi  zaten emekli oluyor. Ve dolayısıyla 2000 işçi alındığında 300 kişiyi istihdam etmiş oluyoruz. TTK yine sayı olarak geride kalıyor. Bunu biz gerekli mercilerle görüşüp  karar alıyoruz. Bu bağlamda 2 bini 3 bin yapsalar Zonguldak genci için çok hayırlı olur. Bu alınacak kişilerin bizce kurayla değil de eski sistemde alınması ön görülmeli . Çünkü kurayla giren kardeşlerimiz 10 gün, 20 gün, 1 ay, 5 ay sonra çıktıklarını görüyoruz. Yine bir eksiye düşürdüğünü görüyoruz.

Çevre köylerden Zonguldak köylerinden üstüne basarak söylüyorum. Zonguldak köylerinden gençlerimizi alıp onlara istihdam sahası açmamız gerekiyor. Karabük’ten işçi alınmamalı. Çünkü Karabük bizden işçi almıyor. İlçe nüfusuna göre kontenjanlar verilmeli. Bunun  kararını verecek merciler bizler değiliz. Ama benim fikrimi sorarsanız köylerden alınsın. Kura olmasın. Çünkü kurayla giren kardeşlerimizin kazmayı bile bilmiyorlar” diye konuştu.”(Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaşlı adamı dolandıran şüpheliyi polis kıskıvrak yakaladı

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Niksar ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adamı, kendisini ‘savcı ve emniyet görevlisi’ olarak tanıtıp 8 bin 500 dolar dolandıran şüpheli polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İ.Ö. (85) adlı yaşlı adamı telefonla arayan bir şahıs, “Adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı” diyerek yaşlı adamdan verdiği hesaba 8 Bin 500 dolar göndermesini istedi. Yaşlı adam da verilen hesap numarasına havale yoluyla parayı gönderdi. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar tekrardan yaşlı adamı arayarak yeniden para göndermesini istedi. Durumun Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince öğrenilmesinin ardından harekete geçen asayiş büro ekipleri çalışma başlattı. Yaşlı adamla irtibata geçen polisler, dolandırıcı şahsın parayı elden alması yönünde ikna etti. Yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi E.E. (39) isimli şahsın Tokat-Niksar minibüsleriyle ilçe merkezine geleceği değerlendirilmesi üzerine harekete geçen polisler, şüpheli şahsı kısa sürede yakaladı. Şüpheli E.E. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.