Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Meteorolojiden Kar yağışı Uyarısı

Gündem Yayın: 14.02.2023 14:04
Yazar:
Meteorolojiden Kar yağışı Uyarısı

Meteoroloji; Karabük’ün  de yer aldığı Batı Karadeniz’de kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü  Batı Karadeniz’de beklenen kuvvetli yağışlar konusunda uyarıda bulundu.

Açıklamada şu  ifadelere yer verildi:
“Batı Karadeniz’de, bugün (14.02.2023) akşam saatlerinden sonra beklenen yağışların; yarın (Çarşamba) akşam saatlerine kadar Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar (10-20 cm) şeklinde olması bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”
Kar yağışının 14 Şubat günü 23.00 ila 15 Şubat günü 21.00 saatleri arasında etkili olması beklenirken,  vatandaşların buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar konusunda tedbirli olmaları istendi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Atina’da Sahra’dan gelen çöl tozu gökyüzünü turuncuya boyadı

Dünya Yayın: 24.04.2024 13:13
Atina’da Sahra’dan gelen çöl tozu gökyüzünü turuncuya boyadı

Yunanistan’da Sahra Çölü üzerinden gelen toz bulutu nedeniyle başkent Atina’da gökyüzü turuncuya büründü.

Kuzey Afrika’daki Sahra Çölü’nden rüzgarlarla taşınan toz bulutu dün Yunanistan’ın başkenti Atina’yı etkisi altına aldı. Atina’yı kaplayan çöl tozu nedeniyle gökyüzü turuncuya döndü. Atina’nın simgesi Akropolis de toz bulutlarının arasında kayboldu. Hava kirliliğinin arttığı kentte solunum rahatsızlığı olanların dışarı çıkmaması ve maske takmaları tavsiye edildi. Bugün itibarıyla etkisini kaybeden toz bulutu ülkenin kuzeyindeki Selanik kentine kadar ulaştı. Sahra Çölü’nden her yıl 60-200 milyon ton kadar toz yayılıyor.(İHA)