Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Meslek Liseleri Depremzedeler İçin Soba Üretiyor

Gündem Yayın: 12.02.2023 15:02
Yazar:
Meslek Liseleri Depremzedeler İçin Soba Üretiyor

Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Kahramanmaraş Merkezli 10 İli etkileyen ve büyük yıkıma yol açan depremlerin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışarak depremzedeler için sona üretiyor.

Kahramanmaraş Merkezli 10 İlimizi etkileyen deprem felaketinin ardından Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri  depremden etkilenen vatandaşların ısınma ihtiyacını karşılamak için  soba üretimine başladı.

Karabük’te, Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinin öğretmen ve idarecileri, deprem bölgesine gönderilmek üzerust mansetMeslek Liseleri Depremzedeler Icin Soba Uretiyor2 1e varil tipi soba üretimine başladı.

Liselerin atölyelerinde gönüllü öğretmen ve idareciler tarafından üretilen sobalar, depremden dolayı soğukta dışarıda ya da çadırlarda kalan depremzedelere gönderilecek. Mutfak tüpü gibi daha önce kullanılmış malzemelerden yapılan sobalar, çadırda ve sokakta kullanılabilecek tipte üretiliyor. Üretimi devam eden 100 soba deprem bölgesine kısa sürede gönderilecek, talep gelmesi durumunda üretim devam edecek.
Metal bölümü teknikeri Cevdet Göktaş, Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Müdürlüğü olarak deprem bölgesine gönderilmek üzere, 10 adet soba üretimine başladıklarını belirtti. Göktaş, “Bugün yüzde 80 itibariyle bitmiş durumda. İnşallah pazartesine gününe hepsi bitmiş olacak. Zaman zaman devamı gelecek, isteğe göre cevap vermeye çalışacağız” dedi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Eskipazar’da yanan evden geriye beton yığınları kaldı

Manşet Yayın: 17.04.2024 15:11
İhlas Haber Ajansı
Eskipazar’da yanan evden geriye beton yığınları kaldı

Karabük’ün Eskipazar ilçesinde dün çıkan yangın sonrası alevlere teslim olan müstakil evden geriye beton yığınları kaldı.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatleri üzerine İlçeye bağlı Hanköy’de Ramazan Yazıcı’ya ait müstakil evde elektrik kontağından kaynaklı yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler tüm evi sararken, yangın itfaiye ekiplerinin yoğun mücadelesi sonrası söndürülmüştü.
Çıkan yangın sonrası baba ocağının adeta beton yığınına döndüğünü ve evin yıkılacağını söyleyen Hasan Yazıcı, “Yazları ve bayramda gelip kalıyorduk. İtfaiyeden öğrediiğimiz bilgiye göre elektrik aksamından kaynaklı çıkan yangın sonucu evde 3 tane tüp patlamış. Yazları kaldığımız evimizdi ve şimdi hiç bir şey kalmamış. Özel idaresi ekipleri geldi ve inceleme yaptılar ev tamamen yıkılacak artık, gücümüz yeterse yenisini yapmaya çalışacağız” dedi.

 

AW184302 01 scaled AW184302 05 scaled