Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Mehmet Aktaş İçişleri Bakan Yardımcısı Oldu

Günlük Yayın: 22.06.2023 14:14
Mehmet Aktaş İçişleri Bakan Yardımcısı Oldu

Karabük’ün  önceki dönem Valilerinden Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş İçişleri Bakan Yardımcısı oldu.

Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yardımcıları belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile İçişleri Bakanı Yardımcıları belirlendi. 2016-2017 yıllarında Karabük’te Valilik görevini  yürüten ve ardından Şırnak Valiliğine atanan, Şırnak Valiliği görevinin ardından Emniyet Genel Müdürü olan Mehmet Aktaş İçişleri Bakanı Yardımcılığına atandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı görevine getirilen Mehmet Aktaş’tan sonraki  üç kişi ise şu isimlerden oluştu; AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili görevini üstlenen Bülent Turan, Diyarbakır Valisi olan Münir Karaloğlu, PFDK Başkanı Mehmet Sağlam İçişleri Bakan Yardımcısı oldu. (Haber Merkezi)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Dünya Yayın: 23.07.2024 20:07
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te orman yangınında 7 hektar alan zarar gördü

Karabük’te dün çıkan orman yangınında soğutma çalışmaları sürerken, çıkan yangında 7 hektar alan zarar gördü.

Karabük’te dün saat 15.15 sıralarında merkeze bağlı Zobran köyü mevkiinde ormanlık alanda başlayan yangına 12 arazöz, 7 su tankeri, 6 ilk müdahale aracı, 1 dozer, 1 kepçe, 1 greyder, 1 yangın söndürme helikopteri ve 85 personel ile müdahale edilerek 5 saatte kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının hala devam ettiği bölge Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince yapılan ilk tespitlerde 7 hektar alanın zarar gördüğü belirledi.

Örtü yangını olarak başlayan ve yer yer tepe yangına döndüğü ormanlık alanda orman işçileri hava sıcaklığının yüksek seyretmesi nedeniyle soğutma çalışmalarını sürdürüyor.