Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Malezya Perlis Üniversitesi Rektör Yardımcısı, ders vermek için KBÜ’de

Gündem Yayın: 08.04.2019 14:07
Yazar:
Malezya Perlis Üniversitesi Rektör Yardımcısı, ders vermek için KBÜ’de

Mevlana Değişim Programı kapsamında Karabük Üniversitesine gelen Malezya Perlis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Harshita Aini Haroon, Mühendislik Fakültesi öğrencilerine iki hafta boyunca ders verecek.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Malezya Perlis Üniversitesi arasında yer alan “Mevlana Değişim Programı” anlaşması kapsamında misafir öğretim üyesi olarak KBÜ’ye gelen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Harshita Aini Haroon, Mühendislik Fakültesinde iki hafta boyunca derslere girecek. İlk dersine bugün giren Rektör Yardımcısı, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı da makamında ziyaret etti.

Karabük Üniversitesinin çok büyük ve iyi bir üniversite olduğunu belirten Prof. Haroon, “Fakülte içerisinde her yerde posterler ve projeler gördüm. Burada çok güzel akademik çalışmalar yapılıyor. Üniversite sanayi iş birliği sayesinde Karabük Üniversitesi, demir çelik enstitüsüne sahip. Ayrıca Karabük Üniversitesinin coğrafi konumu da çok iyi. Burada araştırma projelerine çok önem veriliyor.” dedi.

Öğrencilerin derse katılımlarının çok iyi olduğunu ve interaktif bir şekilde derslerle ilgilendiklerini de kaydeden Prof. Haroon, “Dünyanın her yerinde öğrenci öğrencidir. Onlara motivasyon vermek, onlarla ilgilendiğimizi göstermek, iyi anlamda onların üzerinde baskı kurmak uluslararası akademisyenler için çok önemli. Benim buraya gelmem ve buradan da başka bir hocanın başka bir ülkeye gitmesi öğrencileri motive eder ve onların iyi bir şey yapması konusunda olanak tanır.” diye konuştu.

Son olarak Safranbolu’nun kendisini çok eskilere götürdüğünü de söyleyen Prof. Haroon, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Orta okulda öğrenim görürken dünya tarihi dersimiz vardı. O derste Türkiye hakkında bir şeyler öğrenmiştik. Şimdi bizzat o dönemde öğrendiklerimi yaşıyorum. Safranbolu beni o çok eski tarih kitaplarına yeniden götürdü ve bana Osmanlı tarihini hatırlattı.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.