Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

LÖSEV’den kanser hastası olan ailelere seminer

Türkiye Yayın: 28.07.2023 11:11
LÖSEV’den kanser hastası olan ailelere seminer

Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak üzere ulusal düzeyde çalışmalar yürüten LÖSEV kanser tedavisi gören kişiler ve ailelerine yönelik olarak Bartın’da seminer düzenledi.
Bartın Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen seminere konuşmacı olarak katılan Psikolog Fatma Arslan konuşmasında; kanser hastalıklarının tedavisinde en önemli faktörün moral olduğunu, bu nedenle ailelerin kanser tedavisi gören hastaların moral ve motivasyonunu en üst seviyede tutmak için gayret göstermelerinin önemine değindi.
Seminerde; hasta ve hasta yakınları tedavi süreçlerinde yaşadıkları sorunları paylaştılar.
Seminer sonunda Psikolog Fatma Arslan; hasta ve hasta yakınlarına nefes egzersizleri tekniklerini uygulamalı olarak göstererek, yoğun stres altında olduklarında ve kendilerini iyi hissetmedikleri durumlarda bu nefes egzersizlerini uygulayarak rahatlayabileceklerini aktardı.
Kanser hastası yakını olup seminere katılım sağlayan vatandaşlar yapılan sunum ve bilgilendirmelerin oldukça faydalı olduğunu ifade ederek LÖSEV yetkilileri ve seminerin gerçekleşmesinde emeği olanlara teşekkürlerini ilettiler. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.