Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Lise öğrencileri aşılarını uygulama merkezinde oluyor

Gündem Yayın: 02.10.2021 09:49
Lise öğrencileri aşılarını uygulama merkezinde oluyor

Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen Mehmet Vergili Fen Lisesi ve Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde oluşturulan Covid-19 Aşı Uygulama Merkezini ziyaret etti.

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla okullarda gönüllülük esasına göre ebeveynlerinin onayı alınarak aşı olmak isteyen öğrencilerin hastaneye ve sağlık kuruluşlarına giderek zaman harcamaması ve okullarındaki derslerinden geri kalmaması amacıyla okullarda ve yurtlarda aşı çalışması başlatıldı.

Ailelerinin doldurdukları onam formu ve MHRS Sistemi üzerinden izin verdikleri lise çağındaki  öğrenciler sıraya girerek aşılarını oldu.

Pandemi nedeniyle geçen yıl büyük çoğunlukla eğitimin uzaktan yapıldığını ifade eden Vali Fuat Gürel, “6 Eylül itibari ile yeni bir döneme girildi, okullarımızda yüz yüze eğitime başladık. Böylelikle aşının ön planda olduğu, tedbirlerin ön planda olduğu, işyerlerimizin okullarımızın açık olduğu bir döneme girdik. İnşallah bundan sonraki süreçte aşıya ağırlık vereceğiz, çünkü elimizdeki en önemli silah aşı, koruma mekanizmasını aşıyla sağlayacağız. Burada tabii ki toplumumuzun büyük bir kısmının aşılanması gerekiyor. Aşının faydalarını anlatmamıza gerek yok, konunun uzmanları hergün aşının önemini anlatmaktalar. Bunun için sizler de ailelerinizin izni ile şu anda aşı olacaksınız. İnşallah diğer arkadaşlarınız da sizleri örnek alırlar ve bir an önce aşılarını yaptırırlar, bu sayede önümüzdeki süreci daha rahat geçiririz. Hem virüsün bulaşmasını önlemiş oluruz hem de okullarımızda yüz yüze eğitime sağlıklı bir şekilde devam etmiş oluruz.  Esnaflarımız dükkanlarını kapatmamış olur ve toplum olarak çok daha sağlıklı bir sürece girmiş oluruz. Ancak aşı olsak da hastalıkla mücadelede maske, mesafe ve hijyen kurallarına aynı ciddiyetle dikkat etmemiz gerektiğini tekrar hatırlatıyor, sizlere sağlık ve başarılar diliyorum.

Sağlık ekiplerimize de huzurlarınızda ayrıca teşekkür ediyorum. İl Sağlık Müdürümüzün önderliğinde hastanelerde, aile hekimliklerinde, okullarda ve ihtiyaç duyulan her yerde diğer görevlerini yerine getirirken aşı da yapmaktalar.  Önemli ölçüde özveride bulunarak hastalıkla mücadele ediyorlar, bizlerin görevi de onlara destek olmak.  Bize düşen görevleri layıkı ile yerine getirirsek hem kendimizi hem sevdiklerimizi hem de toplumu korumuş oluruz. İşbirliğinden dolayı İl Sağlık Müdürlüğümüze ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, kurumlarımızın idareci ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum, ailelerinize selam söyleyin, bu süreci hep beraber el birliği ile atlatmış olacağız.”diye konuştu.

Covid-19 Aşı Uygulama Merkezi ziyaretinin ardından Mehmet Vergili Fen Lisesi ve Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya gelen Vali Gürel ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerle sohbet ederek öğrencilere kitap hediye etti.

Mehmet Vergili Fen Lisesi ile Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen ziyaretlerde Vali Fuat Gürel’e, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Müdür Yardımcısı Erdal Üngören eşlik etti.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaşlı adamı dolandıran şüpheliyi polis kıskıvrak yakaladı

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Niksar ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adamı, kendisini ‘savcı ve emniyet görevlisi’ olarak tanıtıp 8 bin 500 dolar dolandıran şüpheli polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İ.Ö. (85) adlı yaşlı adamı telefonla arayan bir şahıs, “Adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı” diyerek yaşlı adamdan verdiği hesaba 8 Bin 500 dolar göndermesini istedi. Yaşlı adam da verilen hesap numarasına havale yoluyla parayı gönderdi. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar tekrardan yaşlı adamı arayarak yeniden para göndermesini istedi. Durumun Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince öğrenilmesinin ardından harekete geçen asayiş büro ekipleri çalışma başlattı. Yaşlı adamla irtibata geçen polisler, dolandırıcı şahsın parayı elden alması yönünde ikna etti. Yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi E.E. (39) isimli şahsın Tokat-Niksar minibüsleriyle ilçe merkezine geleceği değerlendirilmesi üzerine harekete geçen polisler, şüpheli şahsı kısa sürede yakaladı. Şüpheli E.E. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.