Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Küpeli ‘Kurtuluş Üretimde’

Gündem Yayın: 03.04.2019 14:20
Yazar:
Küpeli ‘Kurtuluş Üretimde’

Batı Karadeniz Bölgesi İş İnsanlarının Çatı Kuruluşu BAKZİFED 2.Olağan Genel Kurulunu yapıldı. Genel kurulda Başkan Bahri Küpeli güven tazeledi

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsan Dernekleri Federasyonu BAKZİFED’in 2.Olağan Genel Kurulu Bartın Amasra Ayyıldız Otel’de yapıldı. Genel Başkan Bahri Küpeli güven tazelerken yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri de belli oldu.

Federasyona üye derneklerin delegelerinin katılımı ile gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını mali Müşavir İsmail Külah, Divan ikinci Başkanlığını ise BAGSİAD Başkanı Fahri Özsoy ile divan kâtipliğini ERGİKAD üyesi Derya Gökbulut Sağlam yaptı.

Yeterli çoğunluğun sağlandığı toplantıda BAKZİFED Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Bahri Küpeli BAKZİFED’in kurulduğu 2015 yılından bu yana Batı Karadeniz Bölgesinde yarattığı sinerji ile iş insanlarının moral ve motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti.

Avrupa’da 12 milyon 500 bin firma, 55 milyon çalışanı temsil eden Avrupa Esnaf Sanatkarlar ve KOBİ Birliği (UEAPME) üyesi olan TÜRKONFED’in Batı Karadeniz ayağını oluşturan BAKZİFED’in Genel Başkanı Bahri Küpeli, ‘Türkiye’nin kurtuluşu üretimde” dediği açılış konuşmasında çok önemli mesajlar verdi.

YENİ YÖNETİMLE YENİ BAŞARILARA…

Batı Karadeniz Bölgesi’ni iş dünyasının fedakar ve  seçkin üyeleri ile kalkındırmak için her çabayı göstermeye devam edeceklerini ifade eden BAKZİFED Genel Başkanı Bahri Küpeli, bölgenin güçlenmesi, Türkiye’nin kalkınması yolunda yeni yönetim ile yeni başarılara koşulacağını söyledi.

BAKZİFED 2. Olağan genel kurulunda alınan kararlar gereği, 2019-2021 çalışma dönemine vizyoner hedeflerle girerek Zonguldak, Bartın ve Karabük’te kalıcı hizmetlere imza atacaklarını, KOBİ’lerin ulusal ve küresel gücü olma yolunda ilerleyeceklerini kaydeden Küpeli şunları vurguladı:

“Kalkınma vizyonları geliştirerek, uluslararası entegrasyona ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olacağız. Bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Demir-çelik ve taşkömürü gibi sanayinin ana girdilerinin üretiminde Türkiye’nin önde gelen bölgesi olan Batı Karadeniz’in ekonomik değer taşıyan tüm ürünlerini ülke ekonomisine kazandırmak için projeler hazırlayacağız.”

Bölgenin en güçlü sivil toplum kuruluşu olan BAKZİFED’in 2015 yılında 5 derneğin katılımıyla faaliyetlerine başladığını hatırlatan Küpeli, kısa süre içinde imza atılan başarıları anlattı. Kapsamlı araştırma-geliştirme raporları, çok sayıda bölgesel ve tematik toplantı ile siyaset, ekonomi, toplumsal sorunlar ve benzeri alanlarda Batı Karadeniz iş dünyasını bir araya getirmeyi başardığını belirten Küpeli, BAKZİFED’i, “Bölgede üretim gücü oluşturan üyelerinin dünya ile kurduğu köprü” olarak tanımladı.

EKONOMİ POLİTİKALARINA KATKI…

BAKZİFED Başkanı Bahri Küpeli, TR81 (Zonguldak, Karabük, Bartın) bölgesi ve yakın çevresinde faaliyet gösteren, ortak ilke ve hedefleri benimseyen, kuruluş amaçları aynı sanayici ve iş insanları dernekleri olarak; bölgesel, sektörel ve ulusal ekonomik politikalarının oluşturulmasına katkıda bulunacaklarını bildirdi.

BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkanı Bahri Küpeli konuşmasını şöyle tamamladı:

“Federasyonumuza bağlı derneklere kayıtlı 1500’e yakın üyemiz var. Bu üyelerin içerisinde, hizmet, üretim ve yatırım alanlarından iş insanları bulunuyor. Federasyonu kurarken bölgeye inovatif hareket getirmek, bölgedeki işadamlarına daha aktif hareket etme olanağı sağlamak, bölgeye daha fazla yatırımcı getirmek, bölgedeki yatırımcıların çalışmalarını genişletmek için yola çıkmıştık. Bölgemizde çok ciddi girişimciler var. Onlara yol arkadaşı olmak ve yol haritalarına yardımcı olmak istiyoruz. Federasyonumuz bünyesinde kurulması planlanan iktisadi şirket vasıtasıyla birçok ürünü tanıtmayı hedefliyoruz. Bu konuda çalışmayı başlattık. Bartın, Karabük ve Zonguldak’taki üretimi, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafına ulaştırmak istiyoruz. Her ürün, çok ciddi şekilde Türkiye genelinde tanınır hale gelecek.”

GÜNDEMİN GEREKLERİ YERİNE GETİRİLDİ

Divan Kurulunun oylanıp seçilmesinin ardından BAKZİFED yeni Yönetim Kurulu ve 2015-2019 faaliyet raporu, Denetim Kurulu raporu, 2019-2021 yılı arası mali tablo, yeni yönetim, denetim, disiplin ve Federasyon Üst Kurul Delegeleri genel kurula okunarak oylandı ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Federasyona yeni katılan Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği(ERGİKAD) ile Karabük Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneğinin(KAGİKAD) katılımları Genel Kurulda oylandı ve kabul edildi.

2015 ten bu yana büyük gelişme gösteren BAKZİFED büyümenin verdiği genişlemeyle tüzük değişikliğine gitti. Genel kurulda Yönetim Kurulunca Federasyon Tüzüğünün 11.maddesinin tümünde gerçekleştirilen değişiklik eski ve yeni hali ile okunarak müzakere yapıldı. Tüzük değişikliğine giden BAKZİFED TÜRKONFED’le paylaşılan 2019-2021 İş Planı ve Etkinlik Takvimi yönetim kurulu üyeleriyle paylaşıldı. Önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar hakkında Genel Kurul bilgilendirildi.

BAKZİFED’in Bartın Amasra bölgesinde kurulacak olan Amasra Bartın Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği kurucu yönetiminin de ev sahipliği ile 19-20 Nisan tarihleri arasında Bartın’da Batı Karadeniz Kadın Girişimciler Çalıştayına ev sahipliği yapacak.

YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISI 11 OLDU, 4’Ü KADIN

Genel Kurulda BAKZİFED’in yeni Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri de belirlendi. 7’den 11’e çıkarılan Yönetim Kurulu üye sayısının 4’ü kadın üyelerden oluştu.  Buna göre Yönetim Kurulu; Bahri Küpeli, Meltem ÖZ, Fahri Özsoy, Mine Ayyıldız, Ömer Ağartan, Şükran Ertüngü, Nilgün Efes, Abdullah Kobalas, Yılmaz Akdeniz, Soner Aygün, İsmail Külah’tan oluştu.

Denetim Kurulu’na Sevilay Gündoğan, İbrahim Cesur, Necla Gündüz seçilirken, Disiplin Kurulu’nda da; Nuray Alpboğa, Derya Gökbulut Sağlam, Dilek Aslankaya yer aldı.

BAKZİFED ÜYESİ DERNEKLER

Merkezi Safranbolu’da bulunan BAKZİFED bünyesinde;

TOSYÖV Safranbolu Karabük Bartın Çevresi Girişimci ve Sanayici

İş Adamları Destekleme Derneği,

Safranbolu Girişimci İş Kadınları Derneği,

Bartın Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Derneği,

Ulus Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Derneği,

Ovacuma Girişimci ve Sanayici İş İnsanları Derneği,

Karabük Girişimci İş Kadınları Derneği,

Karadeniz Ereğli Girişimci ve Yönetici İş Kadınları Derneği,

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yer alıyor.

Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İş Adamları Derneği

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avrupa Boks Şampiyonası’nda 3 kadın boksör altın madalya yolunda

Spor Yayın: 24.04.2024 13:14
Avrupa Boks Şampiyonası’nda 3 kadın boksör altın madalya yolunda

Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda yarı finale adını yazdıran Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli ve Büşra Işıldar, final için ringe çıkacak.

Sırbistan’ın ev sahipliğinde 15-29 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Büyükler Avrupa Boks Şampiyonası’nda ringe çıkan Buse Naz Çakıroğlu, Busenaz Sürmeneli ve Büşra Işıldar yarı finale yükselerek ve madalyayı garantiledi. 52 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, çeyrek final maçında İspanyol rakibi Marta Lopez Del Abbol’u mağlup ederken; 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ise Rumen Marin Andrea Loredana’ya 5-0’lık üstünlük sağladı. 75 kiloda mücadele eden Büşra Işıldar da İtalyan rakibi Galizia Jessica’yı yenerek adını yarı finale yazdırdı. 3 milli boksör de bu başarılı sonuçlarla yarı finale yükselerek şampiyonada madalyayı garantiledi. Gizem Özer ve Esra Yıldız Kahraman ise çeyrek finalde elendi.

Avrupa Boks Şampiyonası’nda yarın yapılacak yarı final müsabakalarında program şöyle:

Buse Naz Çakıroğlu – Venelina Poptoleva (Bulgaristan)
Busenaz Sürmeneli – Jessica Triebelova (Slovakya)
Büşra Işıldar – Aoif Rourke (İrlanda)

(İHA)