Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KTSO, VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası’na Katıldı

Gündem Yayın: 09.04.2015 14:30
KTSO, VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası’na Katıldı

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, Meclis Başkanı Timurçin Saylar VIII. Ticaret ve Sanayi Şurası’na katıldı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve birçok Bakanın katıldığı Şura’da, Başkan Özcan Karabük’ün ekonomik sorunları ve ihtiyaçları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
Başkan Özcan, yaptığı konuşmada ; Karabük; Eskipazar, Yenice, Eflani, Ovacık ve Safranbolu ilçeleri sayesinde ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Tarihi ve doğal dokusuyla turistlerin ilgisini çeken Karabük’e yönelik tüm ili kapsayacak şekilde bir turizm teşvik programının hayata geçirilmesi 2023’te 50 milyon turisti hedefleyen Türkiye’ye ciddi katkı yapması düşünülmektedir. Safranbolu merkez olmak üzere, Eskipazar, Yenice, Ovacık ve Eflani ilçelerini bir bütün olarak kapsayan ortak turizm projelerinin yapılması, hem Karabük’e gelen hem de Karabük’te konaklayan turist sayısında önemli bir artışa neden olacaktır.”dedi
ULAŞIM İMKANLARININ ARTIRILMASI
Ankara, Çankırı, Bolu, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak illerinin kesişme noktası olan Karabük’ün ulaşım bağlantılarının etkin bir şekilde yapılması kentin hem turizm hem de lojistik altyapısını güçlendireceğini belirten Başkan Özcan;”. Diğer taraftan bir sanayi kenti olan Karabük’ün çevre illerle ulaşım süresini kısaltan yolların yapımıyla şehrin Pazar hinterlandı daha da büyüyecektir. Önemli bir diğer konu ise havayolu projesidir. Karabük Üniversitesi bünyesinde açılan Sivil Havacılık Yüksek Okulu Karabük’te sivil havacılığın gelişmesine yetişmiş insan gücü bakımından katkı sağlayacağı muhtemeldir. Bu noktada Karabük’te yapılacak bir havaalanı ilin turizm ve sanayi yönünden ulusal ve uluslar arası pazarlanmasına rekabetçi bir katkı sağlayacaktır. Gerek karayolu ve demiryolu gerekse de havayolu altyapısıyla desteklenen bir Karabük’ün rekabetçi yapısının güçleneceği ortadadır. Kuşkusuz, yeterli ulaşım imkanlarından yoksun bir ilden sosyal, kültürel ve iktisadi bir gelişme beklenemez. “diye konuştu
ESKİPAZAR METAL VE METAL ÜRÜNLERİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGE KURULMASI
Karabük’ün sanayisinin demir-çelik sektörüne endekslenmiş durumda olduğunu belirten Başkan Özcan;” İhracatının tamamına yakın kısmı bu sektörün temsilcileri tarafından yapılmaktadır. İhracatın daha üst seviyelere taşınabilmesi için katma değeri yüksek ürünlere öncelik verilmelidir. Bu nedenle bir sanayi kenti Karabük için en acil ihtiyaç; dış pazarlara açılabilen, rekabet yaratabilen ve sektöre yeni ürünler kazandırabilen organize olmuş bir sanayi bölgesidir. Karabük’ün Eskipazar ilçesinde kurulması planlanan organize sanayi bölgesi bu ihtiyacı ortadan kaldıracaktır. Karadeniz Otoyolu proje alanında yer alan “Eskipazar Sanayi Bölgesi” Bartın Limanı’na 138 km, proje halindeki Filyos Limanı’na 100 km, Ankara-İstanbul Otoyolu’na 30 km mesafede yer almaktadır. Görüldüğü üzere, “Eskipazar Sanayi Bölgesi” ulusal ve uluslar arası pazarlara açılabilecek ulaşım imkanlarına sahiptir. Üniversite-Sanayi işbirliğinin etkin olarak kurulmasıyla; nitelikli işgücü istihdamı, Ar-Ge ve inovasyon gibi temel sorunlar da aşılmış olacaktır. “dedi
Başkan Özcan’ın konuşması sırasında Başbakan Davutoğlu ve Bakanların, Karabük ile ilgili sorunları dikkatlice dinleyip not ettikleri gözlemlendi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KARÇEL, ŞİŞECAM’ın Karabük Projesinde Çelik İmzasını Atacak!

Manşet Yayın: 25.07.2024 13:25
KARÇEL, ŞİŞECAM’ın Karabük Projesinde Çelik İmzasını Atacak!

KARÇEL; cam üretiminin tüm temel alanlarında faaliyet gösteren ŞİŞECAM’ın Karabük’te yer alan CAMİŞ Madencilik A.Ş. Karabük Kum Hazırlama Tesisi Kapasite Artışı İnşaat Yapım İşleri Projesi kapsamında fabrikanın yapısal çelik imalat ve montaj işleri de dahil tüm bina inşaat işlerini üstlenerek sektördeki gücünü ve yetkinliğini bir kez daha kanıtladı

ŞİŞECAM’ın Karabük Kum Hazırlama Tesisi Yapısal Çelik İşleri’ni KARÇEL A.Ş. gerçekleştirecek.  KARDEMİR A.Ş. bağlı ortaklığı olan KARÇEL A.Ş., cam üretiminin tüm temel alanlarında faaliyet gösteren Şişecam’ın Karabük ilinde yer alan Camiş Madencilik A.Ş. Karabük Kum Hazırlama Tesisi Kapasite Artışı İnşaat Yapım İşleri Projesi kapsamında fabrikanın yapısal çelik imalat ve montaj işleri de dahil tüm bina inşaat işlerini üstlenerek, sektördeki gücünü ve yetkinliğini bir kez daha kanıtladı.

Şişecam Genel Merkezi’nde 9 Temmuz tarihinde düzenlenen sözleşme imza törenine KARÇEL A.Ş. Genel Müdürü ve Şişecam yöneticileri katıldı.

Fabrikalar Kuran Fabrika ünvanı ve misyonu ile faaliyetlerine devam eden Karçel A.Ş., 2020 yılından itibaren Şişecam’ın bugüne denk yurt içi ve yurt dışı birçok projesinde çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini gerçekleştirdi. Macaristan’ın Kaposvar kentinde faaliyetlerine başlayacağı Greenfield cam ambalaj tesisinin fabrika kurulumu ile A ve B fırın çelik işlerini, Türkiye’de Şişecam Cam Ev Eşyası Kırklareli Fabrikası C fırını soğuk tamiri, Şişecam Cam Ambalaj Eskişehir Fabrikası A4 hattı, Şişecam Düzcam Bursa Fabrikası TR6 fırın çelikleri, Şişecam Cam Ev Eşyası Denizli Fabrikası DC-2 fırını çelik işleri ve Şişecam Cam Ambalaj Eskişehir Fabrikası E fırını çelik imalat ve montaj işlerini kalite standartlarından ödün vermeden gerçekleştiren KARÇEL A.Ş. Şişecam’ın iş ortaklarından biri konumunda yer alıyor.

Güçlü yönetim anlayışıyla, KARÇEL A.Ş. sürdürülebilir başarıyı hedeflerken, iş stratejilerini ve operasyonel süreçleri etkin bir şekilde yönetiyor.. Şirketin yönetim kadrosu, hızla değişen küresel ekonomik dinamiklere uyum sağlamak için vizyoner ve yenilikçi yaklaşımlar benimsiyor. Bu yaklaşımlar hem iç verimliliği artırmakta hem de dış paydaşlarla sağlam ilişkiler kurarak uzun vadeli başarıyı garanti altına alıyor.