Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KTSO Heyeti Metal Expo Fuarını ziyaret etti

Gündem Yayın: 04.10.2021 09:33
KTSO Heyeti Metal Expo Fuarını ziyaret etti

29 Eylül – 2 Ekim 2021 tarihlerinde demir çelik organizasyonlarının başında yer alan Metal Expo Fuarının üçüncüsü İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Karabük’ün önemli sanayi kuruluşları arasında olan KARDEMİR A.Ş.,Aygünsan Demir Çelik ve Tic.Ltd.Şti.  ve Işık Çelik San.ve Tic. A.Ş. firmalarının açmış oldukları stantlar Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mescier, Genel Sekreter Cem Biçen, Karabük Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr.Oğuz Fındık, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Bilal Kılıç ve Kurul üyeleri tarafından ziyaret edildi.

Fuar, Ar-Ge ve yatırım konuları hakkında istişarelerde bulunuldu. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası standında projeler ve fuarlar koordinatörlüğü uzmanlarıyla bir araya gelen KTSO Genel Sekreterliği ekibi ve Karabük Üniversitesi TeknoKent Genel Müdürü, olası fuar işbirlikleri ve Karabük’ün katılması önerilen uluslararası fuarlar hakkında detaylı görüş alışverişinde bulundu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.