Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Köy Yollarında Hasar Tespiti Yapılıyor

Gündem Yayın: 11.06.2014 15:10
Yazar:

İl Özel İdare Genel Sekreteri  Mehmet Uzun Karabük’te  meydana gelen yoğun yağışlar sonucu bir çok köyün  yol ve içme suyunun hasar gördüğünü belirterek,  sel sularının çekilmesinden sonra hasar tespitine başladığını söyledi.

Genel Sekreter Mehmet Uzun yaptığı açıklamada,  “  Geçtiğimiz hafta Cuma günü özellikle Eflani ve Yenice İlçelerimizde yoğun yağışlar sonucu sel felaketi yaşandı. Bir gün  öncesine kadar su olmayan dereler bir anda yoğun yağışlar nedeniyle su ile dolup taştı.  Eflani İlçemizde; Halkevli-Mülayim grup yolu, Karlı-Gökgöz grup yolu ve mahalle yolları, Demirli İncövez Mahallesi, Bostancı, Abakoğlu, Çemçi, Ovaşehler, Soğucak, Bağlıca köyleri merkez  ve mahalle yollar. Yenice İlçemizde; Yamaç, Abudullahoğlu, Ibrıcak Yeniköy, Değirmenyanı, Derebaşı, Yeşilköy, Keyfallar,köyleri merkez ve mahalle içi yolları ile Çakırlar-Karahasanlar-Nodullar gurup yolu  yoğun yağışlardan dolayı meydana gelen sel nedeniyle ile bir süreliğine ulaşıma kapandı. Yağışın akşam saatlerinde olmasına rağmen ekiplerimizi sel felaketi yaşanan bölgelerimize sevk etmek suretiyle anında müdahale ederek kapanan köy yollarımızı ulaşıma açtık. Şenler-Esenköy-Çamlıköy -Abdullahoğlu grup yoluna düşen büyük bir kaya parçasını kırıcı ile parçalayarak yoldan atabildik. Şu anda kapalı köy yolumuz yok. Sel sularının çekilmesi ile afettin boyutu da ortaya çıkmış oldu. Teknik Ekiplerimiz Yukarıda belirttiğim yollar ve diğer ilçelerdeki  köy yollarının sel felaketinden sonraki durumu ile ilgili  hasar tespiti çalışmalarına başladı. Hasar tespitlerinin tamamlanmasından sonra  Afet ve Acil Durum Başkanlığına rapor halinde göndererek ödenek talep edeceğiz. Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekillerimizin de desteği ile afet ödeneğinin gelmesi sağlanacağını umuyoruz.  “ dedi. Genel Sekreter Mehmet Uzun “Sel felaketindeki tek tesellimizin can ve mal kaybının yaşanmamış olmamasıdır.  Meteorolojiden aldığımız son bilgilere göre İlimizdeki yağışların devam edeceği yönünde özellikle hayvan otlatan vatandaşların dere yataklarından uzak durmalarını önemle rica ediyorum” dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Köse, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:26
Köse, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

Safranbolu Belediye Başkanı ve  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Elif Köse Yerel seçimlere 1 aydan az bir süre kala ziyaretlerine devam ediyor. Beraberinde CHP ilçe Başkanı Bahtiyar Acar, İl Genel Meclis Adayları, Belediye Meclis üye ve adayları ile parti yöneticileri bulunan Elif Köse Barış Mahallesi SAKEM kursiyerlerinin kahvaltı davetine katılım sağlamasının ardından Arma deri fabrikası yönetici ve çalışanlarını ziyaret etti.

Safranbolu Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Elif Köse, Safranbolu genelinde dernek, oda, STK, esnaf ziyaretlerini sürdüren Elif Köse aynı zamanda ev, site ve mahalle toplantıları ile de görev süresi boyunca olduğu gibi halkın sesine kulak veriyor. Barış Mahallesi SAKEM Kursiyerlerinin kahvaltı davetine katılan Belediye Başkan adayı Elif Köse ardından gün içerisinde Arma deri fabrikası yönetici ve personelleri ile bir araya gelerek soru, görüş ve önerileri dinledi. (Ramazan Öztürk)

Kose Secim Calismalarini Surduruyor3 scaled