Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KOSGEB Girişimcilik Desteği ile kendi İşlerinin patronu oldular

Gündem Yayın: 07.10.2021 07:41
KOSGEB Girişimcilik Desteği ile kendi İşlerinin patronu oldular

Vali Fuat Gürel, Safranbolu Küçük Sanayi Sitesinde KOSGEB desteği ile açılan Çavuşoğlu Mobilya, COCOK Ahşap Oyuncak ve ÜMBA Mantı işletmelerini ziyaret ederek firma yetkililerinden üretimini yaptıkları ürünler hakkında bilgiler aldı.

KOSGEB’den aldıkları hibe destek ile baba mesleğini icra eden Çavuşoğlu Mobilya firma sahibi Beytullah Çavuşoğlu’nu işyerinde ziyaret eden Vali Fuat Gürel, hibe destek ile alınan son teknoloji makineler ve üretime yapılan mobilyalar hakkında bilgiler aldı.

GİZEM TOPTAN GIDA FİRMASINA ZİYARET

Safranbolu Karıt Sanayi Sitesinde bulunan Gizem Toptan Gıda İşletmesini ziyaret ederek firma sahibi ve aynı zamanda Safranbolu Karıt Sanayi Sitesi Kooperatifi ikinci başkanı Yaşar Gürleyik ile birlikte işletmeyi gezen Vali Fuat Gürel, ürün çeşitleri ve pazarlaması hakkında bilgiler alarak çalışmalarında kolaylıklar diledi.

BÖLGEMİZDEKİ İLK AHŞAP OYUNCAK FABRİKASI COCOK SERİ ÜRETİME BAŞLADI

KOSGEB Girişimcilik Desteğinden faydalanarak açılan ve bölgemizde ilk olma özelliği bulunan COCOK Ahşap Oyuncak Fabrikasını ziyaret eden Vali Fuat Gürel, İşletme Sahipleri Ali Gülşen ve Feyzullah Selçuk ile birlikte işletmeyi gezerek okul öncesi çocukların hem oynayarak hem de öğrenerek eğlenceli vakit geçirebilecekleri tamamen doğal oyuncakları inceleyerek ürünler hakkında bilgiler aldı.

KOSGEB DESTEĞİ İLE BİR MARKA DOĞUYOR

KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanan Safranbolu Karıt Sanayi sitesindeki ÜMBA Mantı imalathanesini ziyaret ederek firma sahibi Ümit Aydın ile birlikte işletmeyi gezen Vali Fuat Gürel imalathane bölümünü gezerek ürün çeşitliliği ve pazarlaması hakkında bilgiler alarak çalışan personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İşletme sahiplerine hayırlı, bereketli kazanç temennisinde bulunan Vali Gürel, Sermayesi olmamasına rağmen iş yeri açmak veya iş yerini büyütmek isteyen girişimcilere KOSGEB’in girişimcilere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi destekleri sunduğunu ifade ederek kendi iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen vatandaşlarımızın hibe ve kredi desteği almak için KOSGEB’e kaydolmalarının yeterli olduğunu söyleyerek, KOSGEB desteklerinden yararlanarak işyeri açan Çavuşoğlu Mobilya sahibi Beytullah Çavuşoğlu, COCOK Ahşap Oyuncak sahipleri Ali Gülşen ve Feyzullah Selçuk ile ÜMBA Mantı sahibi Ümit Aydın’ı istihdama ve ekonomiye verdikleri katkıları dolayısıyla tebrik etti.

Ziyaretlerde Vali Fuat Gürel’e; Ticaret İl Müdürü Ferudun Karataş, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Murat İnan, KOSGEB Karabük Müdürü Serhat Saygın, SGK İl Müdürü İsmail Yıldırım ve Özel Kalem Müdürü Mustafa Cücü eşlik etti.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.