Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KORONAVİRÜS KABUSU GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Gündem Yayın: 06.07.2022 14:33
KORONAVİRÜS KABUSU GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Ülke genelinde Koronavirüs vakaları son haftalarda yeniden tırmanışa geçerken, Karabük’te 40 tane vakanın olduğu, bunlardan üçünün hastanede serviste takip edildiği, diğer 37 hastanın ise evlerinde karantinada olduğu ifade edildi

Ülke genelinde koronavirüs vakalarındaki artış tedbirleri yeniden gündeme getirdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan haftalık vaka sayısındaki artış dikkat çekerken, açıklanan verilere göre, 20-26 Haziran’da 26 bin 635 olan haftalık vaka sayısı, 7 Haziran-3 Temmuz arasında 57 bin 113 oldu.

Karabük’teki Koronavirüs vakaları ile ilgili olarak Gazetemize bilgi veren İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet  Sarı,  Karabük’te  40 vaka olduğunu, bunun üç tanesinin hastanede serviste takip edildiğini,  37 kişinin ise evlerinde karantinada olduğunu söyledi.

Şu anda Karabük’te ciddi bir problemin olmadığının altını çizen İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, “Şu anda hastanede serviste takip ettiğimiz üç hastamız var. Evinde karantinada olan 37 hastamız mevcut, evinde karantinada olan bu hastalarımızın da takibini yapıyoruz. Temmuz ayında (Son 5 Gün) İlimizde görülen ortalama günlük vaka sayımız 9 civarında bazı günler 10’un üzerinde vaka görülebiliyor. Haziran ayında ise çoğu günler hiç bir vakaya rastlanmadı” dedi.

EN SON ÖLÜM HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞTİ

Karabük’te COVİD-19’a bağlı en son ölümün 11 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştiğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, o tarihten bu yana da hiç bir ölümün meydana gelmediğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz Kurban Bayramına işaret eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, vatandaşlara uyarılarda bulunarak, “İlimizde şu anda ciddi bir problem gözükmüyor, ancak Önümüz Kurban Bayramı şehir dışından İlimize çok sayıda insan gelecek ve bu da haliyle bir yoğunluk oluşturacak.  Yine de tedbirimizi elimizden bırakmayalım, çok kalabalık ortamlara girmekten ve yakın temastan kaçınalım” dedi.

(Nurettin Acar)

 

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 23.06.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta yolun karşısına geçmeye çalışırken otomobilin çarptığı adam hayatını kaybetti.

Tokat’ın Almus ilçesinde Şükrü Z. idaresindeki hafif ticari araç, Esentepe Mahallesi Emniyet Amirliği karşısında yolun karşısına geçmeye çalışan adama çarptı. Üzerinden kimlik çıkmayan yaya, kaza yerinde hayatını kaybetti. Cenaze otopsi yapılmak üzere Almus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis, kazada ölen kişinin kimliği belirlemek için çalışma başlattı. .

Paylaş: