Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Korkutan görüntüler tarih oldu

Gündem Yayın: 27.09.2023 04:24
İhlas Haber Ajansı

Bartın’da 2019 yılında Türkiye taşkömürü Kurumu Amasra Müessesine alınacak 200 işçi için başvuru yapılacağı gün yaşanan yoğun kalabalık ve izdiham görüntüleri, tarih oldu. Bu yıl Bartın’da alınacak 400 işçi için İşkur e şube, e devlet ve alo 170 nolu telefon hattından alınan başvurular nedeniyle bina önünde tam bir sakinlik hakim oldu.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesinde çalıştırılmak üzere alınacak olan 400 işçi için başvurular başladı. Daha önceki yıllarda başvuruların başlaması ile kurum önlerinde yaşanan, yığılma ve izdiham görüntülerinin bu yıl önüne geçildi.

2019 yılında Bartın’da alınacak 200 işçi için binlerce kişi başvururken, başvuruların başladığı ilk gün önünde ise yüzlerce kişi kurum önünde toplanarak, izdihama neden olmuştu. Sabahın erken saatlerinden itibaren kurum önünde bekleyen vatandaşlar, saatlerce ve günlerce sürenin çabanın ardından başvurularını tamamlayabilmişti. 2019 yılında da internetten başvuruların alınmasına rağmen yaşanan görüntüler, bu yıl ise sadece internetten ve alo 170 hattından başvuruların yapılabilmesi nedeniyle artık tarih oldu.

İl Müdürü bizzat vatandaşlara yardımcı oldu

Bartın’da korkular görüntülerin yaşanmaması nedeniyle mesai saatinden önce kuruma gelerek son hazırlıklarını yapan İŞKUR idareci ve personelleri, mesai başladıktan sonraki ilk iki saatte, kuruma gelen yaklaşık 20 kişiye rehberlik yaptı. Kuruma başvuru için gelen az sayıda kişi İl Müdürü Ali Solak ve kurum personelleri tarafından cep telefonundan başvuru yapması için yönlendirildi. Çalışanları ve hazırlıkları son kez denetleyen İl Müdürü Solak, başvuru yapmak isteyenlere yardımcı olarak cep telefonları ile nasıl başvuru yapabileceklerini uygulamalı olarak gösterdi.

İşkur İl Müdürü Solak, “Başvurular başladı, devam ediyor. Buraya şuana kadar 15-20 kişi başvuru için geldi. Kendilerini İşkur e şube, e devlet ve alo 170 hatlarına yönlendirdik. Burada telefonlarıyla başvuru yapmak isteyenlere de uygulamalı olarak göstererek, başvuru yapmalarında yardımcı olduk. Başvurular devam ediyor. Daha önce kurum önü dolup taşıyordu, bu kez bir yoğunluk sıra bekleme olmuyor. Kimseyi sıra bekletmiyoruz. Herhangi bir sıkıntı yok. İnşallah başarılı bir şekilde başvuruları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Öte yandan vatandaşların cep telefonu ve bilgisayarlardan yapabildiği başvuruların 25 Eylül-29 Eylül tarihleri arasında devam ettiği belirtildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.