Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Komşum beni darp etti” dedi, yaşadığı dehşeti anlattı

Gündem Yayın: 24.09.2023 00:24
İhlas Haber Ajansı
“Komşum beni darp etti” dedi, yaşadığı dehşeti anlattı

Bolu’nun Gerede ilçesinde 50 yaşındaki Fatma Kılınçaslan, komşusu tarafından yerde taarruza uğradığını tez ederek, şikayetçi oldu. Başına 10 dikiş atılan ve kollarında ezikler meydana gelen Kılınçaslan, “Elinde sopayla gelir gelmez bana vurmaya başladı. Saldırdı. ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Güç bela elinden kurtuldum” dedi.

İddiaya nazaran, Gerede ilçesine bağlı Bahçedere köyünde otluk yerde ineklerini otlatan 50 yaşındaki Fatma Kılınçaslan geçtiğimiz yıl, komşusu H.A.’nın oğlu A.A. ile ineklerin yolunu kestiği gerekçesiyle tartıştı. Tartışmasının büyümesiyle A.A., duruma reaksiyon gösteren Fatma Kılınçarslan’a saldırdı. Omzundan yaralanan Kılınçaslan, A.A.’dan şikayetçi oldu.

Aradan geçen bir yılın akabinde A.A.’nın annesi H.A., otluk toprakta Fatma Kılınçaslan ile karşılaştı. İki tarafın birbiriyle laf atışması kısa müddette arbedeye dönüştü. Teze nazaran, H.A., elinde bulunan sopa ile Fatma Kılınçaslan’a vurarak başından ve kollarından yaraladı. H.A.’nın elinden güç kurtulduğunu belirten Kılınçaslan, darp raporu alarak şikayetçi oldu.

“Zor kurtuldum”

Olayı anlatan Fatma Kılınçaslan, “İki gün evvel ineklerimle yerden gelirken H.A. yolumu kesti. Selam verdi. Ben de yoluma devam ederek ‘Seninle işim yok’ dedim. Bu lafı söyledikten sonra direkt benim üzerime yürüyüp elinde bulunan sopayı başıma indirdi. Tekraren vurdu beni yıktı, altına aldı. Boğazımı, boğazlayıp ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Ben zorlukla altından kurtulup, meskenimi kanlar içinde sıkıntı buldum. Geçen yılki olayların yüzünden dövdü. Geçen yılki mahkememiz devam ediyor” dedi.

“Kavgaların sebebi hayvanlardan dolayı”

Geçtiğimiz yıl da H.A.’nın oğlunun kendisine saldırdığını ileri süren Fatma Kılınçaslan, “Geçen yıl da H.A.’nın oğlu A.A. bana saldırmıştı. Onun devamını da annesi getirdi. Arbedelerin sebebi hayvanlardan ötürü. Hayvancılığı şuurlu yapmadıklarından köyün kurallarına uymadıklarından ötürü bu hale geldik. Çeşme önünde bilerek hayvanlarını durduruyorlar. Bizim hayvanlarımız su içemiyor. Bizim ineklerin üstüne kendi ineklerini salıyorlar. Kapıdan hayvan çıkarmama müsaade etmiyorlar. Köyde de bir kural var. Bunları şuurlu yapıyorlar” diye konuştu.

“İneklerimi gütmeye korkar oldum”

Hayatının tehlikede olduğunu söz eden Kılınçaslan, “Birkaç kere oldu bu türlü. Bizim hayati tehlikemiz var. Devletimizin bizi muhafazasını, bu duruma tahlil bulmasını istiyorum. Artık toprağa gitmeye, ineklerimi gütmeye korkar oldum. Hata duyurusunda da bulunduk. Geçen sene de bulunmuştuk.Başımda 10 tane dikiş var. Sol elimde, bileğimde ezilme var. Sağ elimin parmağında da ezilme var. Sopayla başımı yaraladı” biçiminde konuştu.

Fatma Kılınçaslan, arbede esnasında kanlar içerisinde kalan başörtüsünü göstererek duygulandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: