Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kızılay Karabük şubesi vatandaşlara aşure dağıttı

Günlük Yayın: 08.08.2023 11:38
Yazar:
Kızılay Karabük şubesi vatandaşlara aşure dağıttı

Türk Kızılay Karabük Şubesi tarafından muharrem ayı dolayısıyla yüzlerce kişiye aşure ikram edildi.

Kızılay Kadın Kolları organizasyonu ile Kemal Güneş caddesinde gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.kizilay asure 1

Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Av. Cemalettin Yavaşcı “Kızılay’ımız her zaman olduğu gibi aşure gününde de milletimizin yanındadır. 1868 yılından bugüne seferberlik, afet, savaş durumlarında milletinin hizmetinde olan Kızılay, sair günlerde ihtiyaç sahiplerinin  ve milli, dini günlerde, örf ve geleneğinde de milletimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Kızılayımıza destek veren bağışçılarımız başta olmak üzere tüm hemşehrilerimize katılımları için teşekkür ederim” dedi.

Türk Kızılay Karabük Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zehra Acar ise ; “ İçinde bulunduğumuz Muharrem ayında bolluk ve bereketin sembolü olan, sürdürebildiğimiz geleneklerimizden aşuremizi esnaflarımıza ve kıymetli hemşehrilerimize ikram ettik. Hayırlı hizmetlere vesile olabildiğimiz için teşkilat olarak mutluyuz. Yorgunluklarımız, yapılan hayır işlerinin manevi hazzıyla azalmakta ve bizi azimle daha çok çalışmaya sevk etmektedir. Tüm halkımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum, dedi. İl Başkan Yardımcısı Zühal Kahraman da ; “Aşure dağıtımımızı gerçekleştirdik. Halka hizmet Hakka hizmettir şiarıyla personellerimizle birlikte hizmetlerimizde de yanımızda olan tüm gönüllü teşkilatlarımıza ve bağışçılarımıza da teşekkür ederim” diye konuştu.(Haber Merkezi)

kizilay asure 2

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)