Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kızılay Afet Deposu 6 Yıl Sonra Nihayet Açıldı

Gündem Yayın: 28.07.2016 14:48 |Güncelleme:28.12.2023 12:01
Kızılay Afet Deposu 6 Yıl Sonra Nihayet Açıldı

2010 Yılında Karabük-Ankara Karayolu Hamzalar mevkiinde yapımına başlanan  Türk Kızılayı Acil Afet Deposu düzenlenen törenle açıldı.  Törende konuşan Vali Mehmet Aktaş, “İlimizde ve bölgemizde İnşallah olmaz ama muhtemel bir doğal afete en hızlı ve seri şekilde müdahale etme imkanı sağlayacak böyle bir lojistik tesisinin açılmış olması gerçekte bizleri mutlu ve memnun etmiştir” dedi

2010 Yılında yapımına başlanan ve o günden bu yana bir  türlü bitirilemeyen Türk Kızılayı Karabük Dr. Cemile Erdoğan Yerel Afet ve Yönetim Merkezi açılışı yapıldı. Hamzalar mevkiinde  yapılan açılış törenine;  Vali Mehmet Aktaş, Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Ulukaya katıldı.

Törende konuşan Karabük Valisi Mehmet Aktaş, tesisin açılışında emeği olanlara teşekkür etti.  Türk Kızılayı’nın dünyanın bir çok yerinde insan onurunu, hayatını, sağlığını muhafaza etmek için hiçbir millet, din, dil, ırk ve sınıf ayrımı gözetmeden canla, başla görev yapan, hizmet eden, mücadele eden göz bebeği bir kuruluş ve teşkilat olduğunu belirten Vali Mehmet Aktaş, “Millet olarak Türk Kızılayı’mızla gerçekten gurur ve onur duyuyoruz. Özellikle son yıllarda ülke ekonomimizde ki gelişmeye koşut olarak dünya çapında çok büyük hizmetler ve organizasyonlara imza attılar” dedi.

Vali Aktaş; Türk Kızılayı’nı yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ederek ve başarılarının devamını dileyerek  “Tabi ki hizmet edebilmek için her şeyden önce kaynağa ve tesise ihtiyaç var. Bu kapsamda ilimizde ve bölgemizde inşallah olmaz ama muhtemel bir doğal afete en hızlı ve seri şekilde müdahale etme imkanı sağlayacak böyle bir lojistik tesisinin de açılmış olması gerçekte bizleri mutlu ve memnun etmiştir. İnşallah bu tesis çok sık kullanılmaz, kullanma ihtiyacı olmaz ama olduğunda da en hızlı şekilde insanımızın hizmetinde olacaktır” diye konuştu.

Açılış törenine katılan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da Merkezin ülke adına güzel bir hizmet olduğunu ifade ederek, katılan herkese teşekkür etti.

Tan,  “Türk Kızılayı herkesin, bizim Türk Kızılayı’mız. Bu hizmetin Karabük için de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Dünyanın 82 ülkesinde Kızılaycılar hizmet vermekte. Kan konusunda son zamanlarda yoğun bir çalışmamız var. Şuan 2 milyon 100 bin adet ünite toplar vaziyetteyiz, bunu 2 milyon 750 bine çıkartmamız gerekiyor. En kısa zamanda çalışmalarımızı artırarak bunu da sağlamayı düşünüyoruz. Son dönemlerde demokrasi nöbetlerinde de görevlerimiz var. Kızılaycılarımız ülkemizin her tarafında çay, su, kahve, kek ve helva ikramlarıyla sokaktaki kahramanlarımıza destek vermeye çalışıyor” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TFF 2. Lig: Zonguldak Kömürspor: 4 – Adıyaman Futbol Kulübü: 1

Spor Yayın: 16.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı

TFF 2. Lig Beyaz Grup’un 35. haftasında Zonguldak Kömürspor, sahasında Adıyaman Futbol Kulübü’nü 4-1 mağlup etti.

Hakemler: Hakan Ülker, Burak Sami Şad, Gökmen Çambel

Zonguldak Kömürspor: Ogün Karakaya, Hakan Çevik, Özgür Güler, Mustafa Şengül (Necmi Çoban dk. 66), Ethem Pülgir (Mevlüt Çelik dk. 79), Ozan İsmail Koç, Mümin Uyar (Murat Erdemir dk. 66), Serhat Doğukan Taşdemir (Yusuf Buğra Koşal dk. 66), Mehmet Gürkan Öztürk, Okan Deniz (Fırat Sarı dk. 79), Fatih Bektaş

Adıyaman Futbol Kulübü: Yusuf Şükrü Sancaktar, Cenk Çalışkan (İsa Baltacı dk. 58), Muhammed Düzgüner, Emirhan Civelek (Kerem Ersin dk. 46), Gökmen Arduç (Yusuf Ensar Poyrazlı dk. 58), İbrahim Kıraç Gündüz (Mehmet Kaan Gündüz dk. 58), Vedat Yeşilkaya, Mehmet Şahin Sarı, Hüseyin Çakmak, Erhan Kaynar (Faruk Sağlık dk. 80), Musa Çelik

Goller: Mehmet Gürkan Öztürk (dk. 22), Mümin Uyar (dk. 48 ve 62), Fatih Bektaş (dk. 77) (Zonguldak Kömürspor), Kerem Ersin (dk. 72) (Adıyaman Futbol Kulübü)

Sarı kartlar: Mustafa Şengül, Ozan İsmail Koç (Zonguldak Kömürspor), Erhan Kaynar (Adıyaman Futbol Kulübü)

Paylaş: