Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kemal Güneş Caddesinde son durum bu

Gündem Yayın: 20.04.2019 14:21
Yazar:
Kemal Güneş Caddesinde son durum bu

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından trafiğe kapatılan Kemal Güneş caddesindeki parkeler kırık dökük halde. Sabahları 10.00’a kadar trafiğe açık tutulan caddeye araçlar yükle girerek zarar verirken, ayrıca  cadde üzerinde  bir banka şubesi tarafından başlatılan inşaata malzeme getiren ağır tonajlı araçlarda büyük zarar veriyor.

Cadde üzerinde bir banka şubesi tarafından sürdürülen  İnşaatın uzun zaman alacağını belirten cadde esnafları, “İnşaat bitene kadar bu cadde parke kalmayacakb Bu bir milli servet. Bu zararı kim ödeyecek. Sabah saatlerinde sadece esnafa malzeme bırakan değil. diğer sivil yüklü araçlarda cadde üzerinde geçiş yapıyor. Buna bir denetim getirilmeli” diye konuştular.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: