Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ “Kurumsal Kan Bağışçısı” Altın Madalyası Aldı

Manşet Yayın: 25.10.2023 14:00 |Güncelleme:28.12.2023 11:54
KBÜ “Kurumsal Kan Bağışçısı” Altın Madalyası Aldı

Karabük Üniversitesi, Türk Kızılay ile yürütmüş olduğu projeler neticesinde Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası sahibi oldu.

Toplumsal sorumluluk projelerine verdiği önemle öne çıkan bir eğitim kurumu olan Karabük Üniversitesi, Türk Kızılay ile yürüttüğü projeler kapsamında büyük bir başarıya imza attı.

Karabük Üniversitesi, Türk Kızılay tarafından Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası ile ödüllendirildi.

Kurumsal Kan Bagiscisi1 jpg

Türk Kızılay Karabük Şube Başkanı Cemalettin Yavaşçı, Karabük Türk Kızılay Kan Şubesi Müdürü Dr. Serkan Kahveci, Karabük Türk Kızılay Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Dinçer Karagöz ve Karabük Üniversitesi Türk Kızılay Kulübü Başkanı ve gönüllüleri, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’ı Rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş da eşlik etti.

Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası, Türk Kızılay Karabük Şube Müdürü Cemalettin Yavaşçı ve Karabük Kızılay Kan Şubesi Müdürü Dr. Serkan Kahveci tarafından KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık’a takdim edildi.

Kurumsal Kan Bagiscisi jpg

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, düzenli olarak kan bağışı yapan Karabük Üniversitesi personeli ve öğrencilerinin, Türkiye’nin ihtiyacı olan kan ürünlerinin teminine önemli ölçüde destek olduğunu belirterek, “Üniversitemiz, Türk Kızılay tarafından ‘Kurumsal Kan Bağışçısı Altın Madalyası ve Altın Madalya Levhası‘na layık görüldü. Tüm personelimize ve öğrencilerimize kan bağışı konusundaki hassasiyetleri için minnetlerimi sunuyorum. Türk Kızılayına verdiği kıymetli madalyadan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Türk Kızılay ekibine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Türk Kızılay Karabük Şube Müdürü Cemalettin Yavaşçı, misafirperverliği için KBÜ Rektörü Kırışık’a teşekkür etti. (Ramazan Öztürk)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)