Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ ile TÜRKSAT Arasında İş Birliği Protokolü

Manşet Yayın: 05.09.2023 15:37
KBÜ  ile TÜRKSAT Arasında İş Birliği Protokolü

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ve TÜRKSAT A.Ş Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok arasında TÜRKSAT’ın aday mühendis programı “Düş Peşine” mesleki eğitimini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok’u ziyaret etti. Ziyarete Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve TÜRKSAT A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Çöllüoğlu eşlik etti.

Ziyarette TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık faaliyet alanları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmenin ardından Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık ve TÜRKSAT A.Ş Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok arasında TÜRKSAT’ın aday mühendis programı “Düş Peşine” mesleki eğitimini kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokolün ardından TÜRKSAT kampüsü, uydu gözlem merkezi, E-Devlet, Teleport ziyaret edildi.

Ziyaret, TÜRKSAT Gölbaşı Yerleşkesinde gerçekleştirilen imza töreninin ardından hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Manşet Yayın: 13.06.2024 09:56
Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu Safranbolu TSO oldu.

16 takımın yer aldığı 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın finalinde Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı ile karşı karşıya gelen Safranbolu TSO rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu.
Turnuva şampiyonuna kupayı Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol takdim etti.
Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına ikincilik kupasını TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, üçüncü olan Safranbolu Belediyesine ise TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe verdi.

AW226223 01 jpg
Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal; “Yaklaşık 40 gün süren turnuvada mücadele eden tüm takımları tebrik ediyorum. Finalde centilmence mücadele veren Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını da teşekkür ediyorum. Odamızın futbol takımını da şampiyonluğundan dolayı kutluyor bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe; “Bugün oynan maçlarda 4. Olan MEB Personel takımını, 3.cülük kupasını alan Safranbolu Belediyesini, finalde rakibimiz olan ve ikincilik kupasını alan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını ve turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan futbol takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu Herkes ailesiyle final müsabakalarını izledi. Bu güzel turnuvayı düzenleyen Safranbolu Spor Kulübünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol’da turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odasını ve turnuvaya katılım gösteren tüm takımları tebrik etti.