Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ Demir Çocuk Anaokulunda Mezuniyet Coşkusu

Günlük Yayın: 22.06.2023 14:49
KBÜ Demir Çocuk Anaokulunda Mezuniyet Coşkusu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Demir Çocuk Anaokulundan toplam 40 öğrenci mezun oldu. Bu sene 12’ncisi gerçekleşen mezuniyette Miniklerin yıl sonu gösterileri ve mezuniyet sevinçleri renkli görüntülere sahne oldu.

Karabük Kültür Merkezinde yapılan Karabük Üniversitesi Demir Çocuk Anaokulu yıl sonu gösteri ve mezuniyetine, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit Coşkun, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Ağarı, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özdemir, KBÜ Demir Çocuk Anaokulu Müdürü Öğr. Gör. Mücahit Yuvacı, öğretmenler ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “Rektörlük dönemimde bu işi özveriyle canla başla profesyonel olarak yapan Mücahit hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İnşallah kreş bizim Üniversitemizin yüz akı oldu. Bundan sonra da Üniversitenin yüz akı olarak bu özelliğini devam ettirir. Karabük ilinde en güzel mekana sahip, en güzel olanaklara sahip ve çok rağbet gören bir ortamımız var. Hocalarımız özveriyle güzel şekilde çalışıyorlar, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

KBÜ Demir Çocuk Anaokulu Müdürü Öğr. Gör. Mücahit Yuvacı, “2011 yılında faaliyete geçen Anaokulumuz bu sene 12’nci dönem mezunlarını veriyor. ‘Üniversite bahçesinde yeşeren tohumlar’ mottosuyla yola çıktığımız bu süreçte 12 yılda yaklaşık 400 öğrencimizi mezun etmenin heyecanını yaşıyoruz. Milli ve manevi değerlere bağlı, hoşgörülü, çağdaş, araştıran ve sorgulayan bir anlayışla vermiş olduğumuz bu eğitimde bu sene 40 öğrencimizi daha mezun edeceğiz. Altı yıldır idareciliğini yürüttüğümüz Anaokulumuzda yenilikçi bir eğitim anlayışı benimsedik. Üniversitemizin tüm imkanlarını kullanabilmek için birimlerle koordineli bir çalışma yürüttük. Desteklerini bizden esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat’a ve eşi Fadimana Polat hanıma şükranlarımızı arz ediyorum. Bağlı bulunduğumuz Rektör Yardımcımız  Prof. Dr. Mücahit Coşkun hocamıza ve iş birliklerinden ötürü Diş Hekimliği Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Özdemir hocamıza da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. (Haber Merkezi)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: