Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KBÜ Akademisyenlerinin Başarısı

Gündem Yayın: 30.06.2014 15:14
Yazar:

Bilim, Teknoloji ve Tıp alanlarını kapsayan kitapların Dünyanın en büyük disiplinli açık erişim yayıncısı olan InTech’de Karabük Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri  Prof. Dr.M. Bahattin Çelik ve Doç. Dr. Bülent Özdalyan’ın 2010 yılında Intech Açık Erişim Yayın Evinin bir kitabı olan “Fuel Injection”’ da yayınladıkları makale ile büyük ilgi gördüler.

Dünyanın önde gelen Akademisyenlerinin bilgi ve birikiminden faydalanmak amacıyla kaliteli bir araştırma için ücretsiz çevrimiçi erişim sağlayan, 2004 yılından itibaren 86810 yazar 2390 kitap ve 6 dergiyi bünyesinde barındıran Intech Açık Erişim Yayın’ı kapsamında Karabük Üniversitesi Akademisyenleri “Fuel Injection” adlı kitapta 12 bölümün yer aldığı ‘Modern Yakıt Enjeksiyon Sistemleri Araştırma ve Geliştirme’ konularını içerisinde barındıran “Gasoline Direct Injection” adlı yayınladıkları bölümle;  Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Büyük Britanya, Çin ve Kanada olmak üzere 5 Ülkeden 31 bin erişim sağlayarak yapmış oldukları çalışma ile hem Otomotiv alanında, hem Uluslararası düzeyde teknolojik bilgi birikimine, hem de Üniversitenin tanıtılmasına katkıda bulundular.

Akademisyenler Rektör  Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı paylaşımda bulunmak üzere ziyaret ettiler.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen ziyarette kendilerini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Karabük Üniversitesi çizmiş olduğu vizyonu ile her zaman yeniliklerin öncüsü olan bir üniversite olmuş olmuştur. Öğretim Üyelerimiz her geçen gün başka bir başarıya imza atıyorlar. Karabük Üniversiteli olmanın farkını ortaya koymaktadırlar. Dolasıyla bizler de onur ve mutluluk duyuyoruz. Akademisyenlerimizle kısa zamanda içersinde büyük işler başardık. Ben gerçekleştirmiş oldukları çalışma ile Üniversitemizi Uluslararası platformda temsil ettikleri için kendilerini tekrardan kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ziyaret;  Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. M. Bahattin Çelik ve Doç. Dr. Bülent Özdalyan’ın “Fuel Injection” adlı kitabı hediye etmesi ile sona erdi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük Yayın: 05.03.2024 14:21
Karabük’te şahısların üzerinde sentetik hap ele geçirildi

Karabük’te jandarma ekipleri iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptığı aramada sentetik hap ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri 100. Yıl Mahallesi’nde iki şahsın bulunduğu araçta ve şahısların üzerinde yaptıkları aramada 70 adet 300 mg ve 2 adet 400 mg sentetik hap ele geçirdi. Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.