Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

KATSO, K Belgesi Vermeye Başladı

Kastamonu Yayın: 28.05.2014 07:32

KASTAMONU Yenilenen protokol neticesinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO), K türü yetki belgeleri ile ilgili tüm işlemleri yapmaya yeniden yetkili oldu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında yenilenen protokol neticesinde Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası, K türü yetki belgeleri ile ilgili tüm işlemleri yapmaya yeniden yetkili oldu. K türü yetki belgelerinin yeniden KATSO’dan verilmeye başlandığını belirten Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Elmas, bu konudaki girişimlerinin olumlu sonuç verdiğini ifade ederek, “Kastamonu’da hafif ve tam ticari araçlar ile taşımacılık sektöründeki araçlara verilen ve zorunlu olan K türü yetki belgeleri için üyelerimiz, odamız ilgili biriminden gerekli işlemleri yaptırabilirler” dedi. Elmas, “K türü yetki belgelerinin yeniden odamızdan verilecek olması üyelerimiz ve tüm Kastamonulular adına memnuniyet verici ve müjde niteliği taşıyan önemli bir gelişmedir. Oda olarak üyelerimizin iş yaşamında karşılaştıkları zorluklar ve engelleri aşmak adına her türlü gayreti gösteriyoruz ve bundan sonraki süreçte de aynı içtenlikle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu güzel gelişme üyelerimize hayırlı olsun” diye konuştu. Daha önce Kastamonu’nun Bolu’ya bağlı olduğunu ve K türü yetki belgesi almak için şoförlerin büyük zorluklar çektiğine işaret eden Elmas, “Bolu’ya Kastamonu’nun dışında Karabük, Zonguldak, Bartın, Sakarya ve Düzce’de bağlıydı. Şoförlerimiz, Bolu’ya gittiklerinde hemen işlemlerini gerçekleştiremiyorlardı. Şimdi bu sorun ortadan kalmış oldu. 2009 yılında K türü yetki belgesi vermeye başladık ve 4 yıl sonra Anayasa Mahkemesi tarafından protokolün iptal edilmesi sonrası bu yetki bizlerden alınmıştı. Fakat yapılan yeni protokol çerçevesinde 9 Mayıs tarihinden itibaren yeniden K türü yetki belgesi vermeye başladık” şeklinde konuştu. Ayrıca Elmas, şu anda odalarına başvuruda bulunan 3 bin aktif dosyanın olduğunu sözlerine ekledi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: