Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Tosya’ya Devrez Üniversitesi Müjdesini Verdi

Kastamonu Yayın: 22.04.2016 08:40
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Tosya’ya Devrez Üniversitesi Müjdesini Verdi

KASTAMONU Üniversitenin senato toplantısına katılmak için Tosya’ya gelen Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın Tosya Meslek Yüksekokulu ek bina inşaatında incelemelerde bulundu. Rektör Aydın’a Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sezgin Ayan, Prof Dr. Ali Rafet Özkan, Kaymakam Yusuf Cıbır, Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Hakan Akyıldız ve akademisyenler eşlik etti. Ek bina inşaatını inceleyen Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın, Kaymakam Yusuf Cıbır ve Belediye Başkanı Kazım Şahin daha sonra okulun bahçesine fidan dikti. Tosya Meslek Yüksekokulu ek binasının 2016 Eylül ayında eğitime başlayacağı müjdesini veren Rektör Aydın Tosya’nın kısa zamanda Devrez Üniversitesi’ne kavuşacağını söyledi. Rektör Prof. Dr. Seyit Aydın açıklamasında; “Üniversitemizin Senato toplantımızı Tosya’da yaptık. Senato üyelerimiz sağ olsunlar teşrif ettiler, hepsine teşekkür ediyoruz. Tabi her zaman ki gibi senatomuzda bazı kararlar aldık. Yeni hazırlıklar yaptığımız şeylerle alakalı kararlarımız oldu. Ayrıca meslek Yüksekokulumuzun yeni binasının inşaatını gezdik hep beraber. Tabi kaba inşaatı bitmiş görünüyor. Öncelikle Tosya’ya teşekkür ediyoruz. Bu inşaatı tamamen bu seviyeye Tosya getirdi. Tabi bu ek binamızla beraber inşallah yeni bölümlerimizi de bu sene faaliyete geçireceğiz. Ve tabi bizim hedefimiz sadece Meslek Yüksekokulu değil kurduğumuz teknik bölümlerden de görüyorsunuz, bir teknik üniversite hazırlığı yapıyoruz Tosya’da. İnşallah bunu da hep beraber başaracağız Tosya’da Tosyalıların başaramayacağı iş yoktur. İnşallah bu sene Meslek Yüksekokulumuzun ek binasını ilave kısımlarını da hep beraber tamamlayacağız. Tabi ki Tosya’mızın desteği bizim için büyük önem arz ediyor. Ama zaten dediğimiz gibi bizim ana hedefimiz burada Devrez Üniversitesini kurmak hep beraber. İnşallah üniversitenize kavuşacaksınız diye ümit ediyoruz. Bugün tabi kaymakamımızla belediye başkanımızla birer de fidan diktik. İnşallah daha çok fidanlar dikeriz hep beraber. Sadece toprağa değil insana yatırımı da yaparız, Tosya’ya yatırımı da yaparız daha çok fidanlar dikeriz hep beraber diye düşünüyoruz. Sağ olun var olun” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Memurların yürüyüşüne valilik engeli

Gündem Yayın: 23.07.2024 20:00
İhlas Haber Ajansı

Büro Memur-Sen üyelerinin Bolu’dan Ankara’ya talepleri için gerçekleştireceği yürüyüşe Bolu Valiliği, araç trafiği yoğunluğu ve çevresel risk sebebiyle izin vermedi.

Geçtiğimiz gün Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Bolu’ya gelmişti. Bolu’da Köroğlu Heykeli’nin önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yazgan, talepleri için 4 maddeli eylem planı yaptıklarını ifade etti. İlk 3 eylem planında istediklerini elde edemediklerini belirten Yazgan, Bolu’dan Ankara’ya seslerini duyurmak için yürüyüş yapacaklarını belirtti. Bolu’dan Ankara’ya yürümelerinin sebebinin 3 milyon 600 bin adım sayısına denk olduğunu dile getiren Yazgan, 3600 ek göstergenin yasalaştırılmasını istediklerini söyledi. Yürüyüş için 24 Temmuz tarihini işaret eden Yazgan’a Bolu Valiliği engeli geldi. Bolu Valiliği tarafından asayiş ve trafik güvenliği risk analizi çerçevesinde değerlendirilen yürüyüş, araç trafiği yoğunluğu, mesafesi, çevresel riskler nedeniyle iptal edildi. Büro Memur-Sen’in yapacağı yürüyüşü uygun görmeyen Bolu Valiliği, can ve mal güvenliğinin riske atılmamasını göz önünde bulundurduklarının altını çizdi.