Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Kastamonu ormanları, dijital gözetleme kameralarıyla izlenecek

Dünya Yayın: 17.08.2023 04:12
Kaynak: İHA

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman yangınlarının gözetlenebilmesi için gözetleme kulelerine dijital gözetleme kamerası kuruldu.

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarına karşı önlemlerini her geçen gün artırıyor. Bu çerçevede Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman yangınlarına karşı Ahlatcık ve Saraycık yangın gözetleme kulelerine dijital gözetleme kamera sistemi kuruldu. Bu sistem sayesinde haftanın her günü 24 saat boyunca Kastamonu ormanları dijital kamera ile izlenirken, birebir vakitte yangın gözetleme kulesindeki vazifeliler tarafından takibi yapılacak. Bu sayede ormanda çıkan yangın ya da rastgele bir duman erkenden fark edilerek yangın büyümeden denetim altına alınabilecek.

Dijital gözetleme kamera kurulumuyla ilgili Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Teknoloji tarafını seçti. Orman yangınlarıyla gayrette en son sistem neyse Orman Genel Müdürlüğü, bu sistemin içinde olmaya devam edecektir. Bu çerçevede 24 saat uyumayan ve her daim iş başında bulunan grubumuza teknoloji ile güçlendirdik. Ahlatcık ve Saraycık yangın gözetleme kulelerinde dijital gözetleme kamera kurulumunu tamamlandı. Her yeni gün dünden daha güçlü ve hazırız. Tekrar de en büyük gücümüz siz pahalı vatandaşlarımızın dikkati ve ormanlara sahip çıkmalarıdır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Türkiye Yayın: 28.09.2023 10:18
Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verdiği bilgiye göre, Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.18’de meydana gelen depremin derinliği 14 kilometre olarak ölçüldü.