Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARDEMİR’den işçileri rahatlatan açıklama

Gündem Yayın: 07.07.2022 14:23
KARDEMİR’den işçileri rahatlatan açıklama

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ. (KARDEMİR) Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen ve çalışmaların tamamlanarak yerleştirmelerin yapıldığı kademe sistematiği çerçevesinde hiçbir işçinin mağdur edilmeyeceği bildirildi.
KARDEMİR Yönetim Kurulu tarafından işçilere gönderilen açıklamada, “İlgili kademe sistematiği içerisinde yer alan kurallar çerçevesinde ünitelerimiz, kademeler hususunda çalışmaları tamamlayarak, yerleştirmeleri yapmışlardır” denildi.
Uygulanan sistematik ile birlikte kademesi değişen çalışanların 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren meydana gelen ücret farklılıklarının da Haziran ayı maaşları ile birlikte yatırılacağının aktarıldığı açıklamada, “Söz konusu uygulamaya dair bir aylık itiraz süresi bulunmakta olup, itirazların vaki olduğu durumlarda 08.08.2022 tarihine kadar ilgili ünite yöneticileriniz veya İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ ne başvurulması gerekmektedir. Bu tarihe kadar alınan başvurular, ilgili komisyonca değerlendirilip en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Tekrar şirketimize ve tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verildi. (Nurettin Acar)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Gündem Yayın: 25.06.2024 19:25
İngiltere’den Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına “tecavüz” uyarısı 2023’te 42 cinsel saldırı yaşandı

Türkiye’ye seyahat edecek vatandaşlarına yönelik uyarılarını güncelleyen İngiltere Dışişleri Bakanlığı, ülkede 2023’te tecavüz dahil 42 cinsel saldırı vakasının yaşandığını belirterek dikkatli olunmasını istedi.

İNGİLTERE UYARI LİSTESİNİ GÜNCELLEDİ

İngiltere Dışişleri Bakanlığı (UK Foreign, Commonwealth & Development Office), Türkiye’ye seyahat edeceklere yönelik tavsiyelerini güncelledi. Bakanlığın açıkladığı uyarılar arasında ilginç bir madde yer aldı.

“TÜRKİYE’DE GEÇEN YIL 40’TAN FAZLA CİNSEL SALDIRI VAKASI YAŞANDI”

Geçen yıl yaz tatili döneminde Türkiye’de tecavüz dahil olmak üzere 40’tan fazla cinsel saldırı bildirildiği uyarısının yapıldığı güncellemede, “Vakaların çoğu yaz tatili döneminde kıyıdaki turistik bölgelerde meydana geldi” ifadelerine yer verildi. Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında, “Suçlar, otel ve spa çalışanları dahil olmak üzere mağdurun gündüz tanıştığı biri tarafından gece işlendi. Ayrıca tuvalete tek başına giden küçüklere yönelik cinsel saldırılar da yaşandı. Bu durumlarda ekstra dikkatli olun.” denildi.

“DİKKATLİ OLUN”

İngiltereli gezginlere, Türkiye’deyken “her zaman çevrenizden haberdar olmaları, yerel basında çıkan haberleri takip etmeleri ve yerel yetkililerin tavsiyelerine uymaları” tavsiyesinde bulunuldu.

“ŞIRNAK VE HAKKARİ’YE SEYAHAT ETMEYİN”

Türkiye genelinde terörizm, siyasi durum, suçlar, yasalar ve kültürel farklılıklar, açık hava faaliyetleri ve macera turizmi, ulaşım riskleri, aşırı hava durumu ve doğal afetler başlıklarında güvenlik uyarısı yapan, Londra, son güncellemeyi suçlar başlığı altında yaptı. Türkiye- Suriye sınırı, Şırnak ve Hakkari’ye seyahat edilmemesini tavsiyesini korudu.