Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARDEMİR’de Yeni Atamalar

Günlük Yayın: 26.07.2023 14:52
KARDEMİR’de Yeni Atamalar

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan ayrılan Prof. Dr. İsmail Demir’ in KARDEMİR Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı olmasının akabinde  yönetici kadrolarında yeni atamalar gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığında Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan Hamza Yasin Topçu Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı görevine getirilirken,  uzun yıllardır Kardemir’ de çeşitli görevlerde bulunan Karabüklü Orçun Tahmaz Sosyal İşler Müdürü olarak asaleten atandı.

Öte yandan Tahmaz’ın Sosyal İşler Müdürü olarak atanması Karabük’te memnuniyet yarattı. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.