Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

KARDEMİR’de 30 metre yükseklikten düşerek ölen personel toprağa verildi

Gündem Yayın: 19.09.2023 00:48
Kaynak: İHA

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.’de (KARDEMİR) yaklaşık 30 metre yükseklikteki platformun kırılması sonucu düşerek hayatını kaybeden Emrah Yılmaz, kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları AŞ’nin (KARDEMİR) 5 numaralı yüksek fırınında dün gece meydana gelen olayda Emrah Yılmaz isimli personel gaz borusunu temizlediği sırada teze nazaran buhar nedeniyle çürüyen platformun kırılması sonucu yaklaşık 30 metre yükseklikten yere düştü.

Ağır yaralanan Yılmaz, birinci müdahalenin akabinde Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şanssız personel yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Yılmaz için KARDEMİR’de cenaze merasimi düzenlendi. Merasime, Yılmaz’ın yakınlarının yanı sıra Karabük Valisi Mustafa Yavuz, AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, KARDEMİR İdare Heyeti Lideri Prof.Dr. İsmail Demir, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay İsmail Gökcek, AK Parti Vilayet Lideri Ferhat Salt, Özçelik İş Sendikasi Genel Lider Yardımcısı Mustafa Kılıç, Şube Lideri Kenan Yılmaz, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda emekçi katıldı.

Yılmaz, kılınan cenaze namazının akabinde son seyahatine uğurlanarak Cumayanı Köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Ekonomi Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Türkiye’nin minibüs piyasasına taraf veren Samsun’un Terme ilçesi, ülke piyasasının vitrini olacak galericiler sitesine kavuşuyor.

İlçe genelinde 100’ün üzerinde galericisiyle Türkiye’nin minibüs alım satımı konusunda ülke genelinde değerli bir hisseye sahip Terme’de uzun yıllardır çabası verilen galericiler sitesi sorunu tahlile kavuşuyor. Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Terme’nin yeni galericiler sitesi inşasının en kısa vakitte başlayacağını müjdeledi.

Ankara’ya teşekkür ziyareti

Ankara programı kapsamında Terme Belediyesi Meclis Üyesi ve Terme Oto Galericiler Dernek Lideri Ayhan Yılmaz ve Oto Galericiler Kooperatif Lideri Osman Cengiz’le birlikte TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş’u ziyaret eden Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, “İkinci el minibüs alım-satımı konusunda Türkiye’nin yaklaşık yüzde 60’ını karşılayan ilçemizin ülke genelindeki vitrini olacak galericiler sitesinin arsa tahsisi için gösterdiği gayretler için galerici esnaflarımız ve tüm ilçemiz ismine Sayın Mehmet Muş’a teşekkürlerimizi ilettik. Uzun yıllardır çabasını verdiğimiz ve ilçemize vizyon kazandıracak olan terme oto galericiler sitesi imali en kısa müddette başlayacak” dedi.

Sektör daha gelişecek

Terme’nin ülke genelinde bilhassa ülkenin minibüs piyasasına istikamet veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Lider Kılıç, “Türkiye’nin dört bir yanından beşerler ilçemize minibüs almak için geliyor. İlçemizin bu potansiyelini daha da geliştirmek için uzun yıllardır Terme’ye bir galericiler sitesi kazandırmak için uğraş gösteriyorduk. Teşebbüslerimiz en sonunda meyvesini verdi. İlçemize vizyon katacak, kesimi daha geliştirecek bir proje yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve hemşehrilerimize güzel olsun” diye konuştu.