Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

KARDEMİR Seçimini Yaptı

Manşet Yayın: 23.10.2023 16:16 |Güncelleme:27.12.2023 16:28
KARDEMİR Seçimini Yaptı

KARDEMİR’in  yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi

Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş. (KARDEMİR)  Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir,  yönetim kurulu üyeleri, genel müdür Necdet Utkanlar ve pay sahipleri katıldı.

Sabah gruplarda yapılan adayların belirlenmesine ilişkin seçimlerin ardından öğleden sonra tümü üzerinde oylama yapıldı.

Yapılan oylama sonrası; A Grubundan  Prof. Dr. İsmail Demir, Fatih Mehmet Erkoç, Ömer Demirhan, Muhammet Ali Oflaz. B Grubundan Kamil Güleç Mustafa Aydın, D Grubundan Yusuf Canbolat seçildi.

Bağımsız üyelere ise  Prof. Dr. Arif Nihat Güllüoğlu, Prof. Dr. Ercüment Arvas, Hacı Abdullah Kaya, Prof. Dr. Mehmet Cahit Ensari seçildi.

Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi’nde toplam hissedarlarının yüzde 33,4’ünün katılım sağladığı genel kurulun öğleden sonraki bölümünde şirket hissedarlarına hitaben bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Demir şunları söyledi:

“Jeopolitik riskler, parasal sıkışma enflasyonik eğilimler, büyümeyi yavaşlatmak ve enerji başka olmak üzere emtia fiyatlarındaki artışlar, 2022 yılının ekonomik gündeminin ilk sıralarında yer almıştır.

Kardemir”in işinin sorumluluğu ve sürdürülebilir bir şekilde yürütme konusundaki güçlü temelleri  yürütüldüğünü ve paylaşılabilir değer ürettiğimizi söylemekten gurur duyuyorum.  Kardemir’in güçlü işbirliği ve stratejisi ile birleşen yenilikçi girişimlerimiz sürdürülebilirlik alanındaki hedefimizi sağlamaktadır.  Yaşadığımız dönemler inişli ve çıkışlı yetkinlikleri sayesinde üretmeye, paylaşmaya devam ederken, sert esen rüzgarlara karşı başarılı duruşunu sürdürecektir.  Çevremize duyarlı ve saygılı bir üretim yaparken çalışanlarımıza değer katarken, onların Kardemir’e değer katmasını beklerken bir taraftan da çok daha farklı boyutlara doğru yol alan bir Kardemir düşünüyoruz. Hem İlin, hem bölge sanayicilerinin bilgi birikimleri, insan kaynağını önceleyen ülkemizi bu alanda daha ileri boyutlara taşıyacak, diğer bütün çevresi ile savunma sanayi ve diğer sektörlere de dokunan ürünler yapmak üzere bir gelecek planlıyoruz. En köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Kardemir’in buradaki rolünü özellikle vurgulamaya, Kardemir’in Cumhuriyet değerlerine, Cumhuriyet ve Türkiye’ye olan katkıları 86 yıl önce burada atılan temel ile hayat bulan bu tesisler ülkemizde demir çeliğin doğup büyümesine vesile olmuştur. Bölge ve ülke ekonomisine katkısı olan büyük bir değere dönüşmüştür.”

HUZUR HAKKI 60 BİN TL

Öte yandan, Kardemir Anonim Şirketi Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı net 60 bin TL olarak genel kurulda onaylandı. (Yusuf Korkmaz)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Dünya Yayın: 24.02.2024 20:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat Valisi Hatipoğlu: “40 konut, 17 ahır, 7 samanlık ve 1 cami heyelandan etkilendi”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle inceleme yaptı. Vali Hatipoğlu, “40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir” dedi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Günebakan köyünde meydana gelen heyelan nedeniyle incelemede bulundu. Niksar Kaymakamı Ekrem Çeçen, kurum müdürleri ve köy sakinleri Vali Hatipoğlu’nu köy girişinde karşıladı. AFAD İl Başkanı Süleyman Yiğit, yaşanan kaymayla ilgili Vali Hatiopoğlu’na bilgiler verdi.

“Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor”

Jeolojik etütlerin ve çalışmaların devam etiğini belirten Vali Hatipoğlu, “Günebakan köyümüzde afet alanında tekrar incelemeye geldik. Burada bilindiği üzere 40 konutumuz, 17 ahırımız, 7 samanlık ve 1 camimiz afet alanı içerisindedir. Bunlarla ilgili olarak tespitlerimizi yaptık. Afet etkili alan ilanımızı da gerçekleştirdik. Bölgeyi tamamıyla boşaltmıştık. Tahliye etmiştik. 27 hanemiz, burada oturanlar, şu an itibariyle onlar çeşitli çözümlerini ürettiler. Bizden herhangi bir yerleşim talepleri olmamıştı. Konteyner veya benzeri şekilde talepleri olmamıştı. Yakından ilgileniyor arkadaşlarımız. Kaymakam bey AFAD İl müdürümüz, bu hanelerle ilgili sakinlerimizle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Listemizi astık. Otuz günlük bir süresi var. Bu sürenin sonunda da yine çalışmaya devam edeceğiz. Jeolojik etütler, çalışmalar devam ediyor. Ayrıca baharla birlikte herhangi bir hareket olur mu? Ek bir kayma gerçekleşir mi? Onunla ilgili olarak da takibimiz devam edecek. Vatandaşımızı mağdur etmeden en kısa zamanda özellikle konutla ilgili olarak ve diğer ihtiyaçlarıyla ilgili olarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Kimsenin kaygı duyacağı endişe edeceği şey oluşmasına meydan vermeyeceğiz” dedi.

“Alternatif üretmeye çalışacağız”

Vatandaşların kullandığı tehlikeli patika yolla ilgili olarak ise Vali Hatipoğlu, “Şu anda tabii mevcut kayma alanıyla ilgili olarak herhangi bir çalışma yapılabilmesi mümkün değil. Bununla ilgili olarak da alternatif üretmeye çalışacağız. Ama hareket tamamen durmadan, stabil hale gelmeden de bununla ilgili olarak bir şey yapılabilmesi çok mümkün değil. Ulaşımla ilgili olarak vatandaşımızın da yine kaygı duymadan en kısa zamanda çözümlerini de üretmeye çalışacağız” diye konuştu.

“Jeolojik çalışmalarla belli olacak”

Köyün nereye taşınacağı ile ilgili olarak da Hatiopğlu, “Yerleşim yeri köyün girişine mi arka tarafına yapılacak tamamen jeolojik çalışmalarla ve elimizdeki imkanlarla ortaya çıkacak. Bilindiği üzere yerleşim alanı yeni bulunabilecek yerler değil. O anlamda arkadaşlarımız köyün her iki yerle ilgili de çalışmaları yapacaklar. Alternatifleri bize getirecekler. Biz de ona göre bir karar vereceğiz” şeklinde konuştu.