Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’ün Milletvekili Adayları Belli Oldu

Gündem Yayın: 07.04.2015 15:45
Karabük’ün Milletvekili Adayları Belli Oldu

AK Parti Karabük Milletvekili Adayları belli oldu. AK Parti’de 1. sırada mevcut Milletvekili Osman Kahveci, 2. Sırada Sedat Namal yer aldı. MHP’nin 1. sıra adayı Durmuş Yalçın, 2. Sıra adayı ise Ayhan Akbaş oldu. CHP Adayları ise Cevdet Akay, Mustafa Akay olarak daha önce ön seçimle belirlenmişti
Siyasi Partiler Aday Listeleri dün Yüksek Seçim Kuruluna teslim ettiler. Listelerin teslim edilmesinden sonra AK Parti’den ve MHP’den Karabük Milletvekili Adayı olacakların isimleri de belli oldu. Buna göre; 14 Milletvekili Aday Adayı bulunan AK Parti’den Milletvekili Adayı olarak mevcut Milletvekili Osman Kahveci birinci sırayı alırken, Sedat Namal ise ikinci sırada yer aldı. Milliyetçi Hareket Partisi’nde de ilk sırayı Durmuş Yalçın alırken, ikinci sırada ise Ayhan Akbaş yer aldı.
CHP’NİN KARABÜK ADAYLARI 29 MART’TA BELLİ OLMUŞTU
Bilindiği gibi Cumhuriyet Halk Partisi de 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili adaylıkları için 55 İlde adaylar önseçim yapmış ve yapılan bu seçim ile de adaylar belirlenmişti. Ön seçim yapılan İller arasında yer alan Karabük’te de 29 Mart tarihinde yapılan önseçimde birinci sırayı Cevdet Akay, ikinci sırayı ise Mustafa Akay paylaşmışlardı.
MHP’DE DURSUN ALTIPARMAK LİSTEYE GİREMEDİ
Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Dursun Altıparmak ise listeye giremedi. Bilindiği gibi Dursun Altıparmak’ın MHP’den aday adaylığını açıklaması adeta gövde gösterisine dönüşmüş, hatta ilk sırada aday olacağına kesin gözüyle bakılmıştı. Dursun Altıparmak’ın aday gösterilmemesi sürpriz olarak değerlendirilirken, taraftarları arasında adeta şok etkisi yarattı.
PROF. DR. BURHANETTİN UYSAL’A BÜYÜK ŞOK
Diğer yandan Karabük Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa ederek, AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın da listeye girememesi Karabük’te şok etkisi yarattı. Başarılı çalışmalarıyla Karabük Üniversitesini hak ettiği yere taşıyan Burhanettin Uysal’ın listeye girememesi büyük sürpriz olarak değerlendirilirken, Sedat Namal’ın ikinci sırada yer almasında Karabük Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in büyük rol oynadığı ifade ediliyor. Bu arada Karabük’te gerek AK Parti teşkilatları ve gerekse Sivil Toplum Örgütleri arasında yapılan temayül yoklamasında Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın aldığı oylarla ilk sıralarda yer aldığı ancak Genel Merkezin bunu göz önünde bulundurmadığı bildiriliyor.
ÖMER AYAR DA GÖZ ARDI EDİLDİ
AK Parti Karabük Teşkilatının kurucular kurulunda yer alan ve iki dönem de İl Başkanlığı görevinde bulunan Ömer Ayar’ın da listeye girememesi sürpriz olarak değerlendirildi. “AK Parti’nin Ömer Ayar’a vefa borcu var aday olması lazım” şeklinde parti çevrelerinde konuşulmasına rağmen liste dışında kalması şok etkisi yarattı.
HDP’DE ADAYLARINI BELİRLEDİ
Halkların Demokratik Partisi Karabük’ten Müşerref Serap Yolcu ve Sadık Uçal’ı Milletvekili adayı olarak gösterdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.