Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’ün Kuruluş Yıldönümü İstanbul’da da kutlanacak

Gündem Yayın: 02.04.2019 13:53
Yazar:
Karabük’ün Kuruluş Yıldönümü İstanbul’da da kutlanacak

Karabük Demir Çelik Fabrikalarının temelinin atılışının ve Karabük’ün kuruluşunun 82. yıldönümü Karabük’te olduğu gibi, şehir dışında bulunan Karabüklüler dernekleri tarafından da kutlanacak.

Bu kapsamda İstanbul’da kurulu bulunan Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 3 Nisan balosu düzenleyecek. Bugün Kadıköy Caddebostan Mahallesi Marmara Yelken Kulübünde saat 19.30 düzenlenecek olan Balo’ya Karabük halkını davet ettiklerini belirten Karabük Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Av. Onur Kıraç, İstanbul’da kurulu bulunan ve 33 yıldır hizmet veren derneklerinin yıl içinde yaptığı etkinliklerle Karabüklüleri bir araya getirdiğini, Türk Ağır Sanayinin lokomotifi olan 82 yıl önce kurulan Demir Çelik Fabrikalarının kuruluşunun 82. yıldönümünü tüm Karabüklülerle beraber kutlamak istediklerini söyledi.

Kıraç , “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Balomuza tüm Karabük halkını bekliyoruz. Karabük demir çelik Fabrikaları sadece ilimiz için değil, tüm Türkiye için önem arz etmektedir.Fabrikalar kuran fabrikamızın ve kentimizin kuruluşunun 82. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu vesile ile tüm Karabük ve yöre halkını, İstanbul’da yaşanan hemşerilerimizi balomuza bekliyoruz” dedi.

Baloya katılmak isteyenler 0 530 558 56 46 nolu telefonla irtibat kurabilirler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İnebolu’da çiftçilere 107 bin sebze fidesi dağıtıldı

Kastamonu Yayın: 21.04.2024 08:12
İhlas Haber Ajansı
İnebolu’da çiftçilere 107 bin sebze fidesi dağıtıldı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde çiftçilere, düzenlenen törenle 107 bin domates ve biber fidesi dağıtıldı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) çerçevesinde, İnebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 57 bin 600 adet domates, 49 bin 680 adet biber fidesi dağıtıldı. Düzenlenen törene, Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, İnebolu ilçe Tarım Müdürü Hülya Karaaslan ve çiftçiler katıldı.

Tören de konuşan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, “İnebolu’da seracılığı hedeflediğimiz sayıya çıkaracağız ve İnebolu’yu sera merkezi yapacağız. Fidelerimizin çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İnebolu ilçe Tarım Müdürü Hülya Karaaslan ise, “Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi çerçevesinde 57 bin 600 adet domates, 49 bin 680 adet biber fidesi dağıtımı için çiftçilerimizle bir araya geldik, 100 bin İnebolu’da ilk defa dağıtıyoruz. Desteklerinden dolayı bakanlığımıza, Kaymakamımız Ahmet Vezir Baycar teşekkür ederiz” diye konuştu.

Paylaş: