Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te “Namazla Diriliyorum” Projesi

Gündem Yayın: 20.01.2023 10:37
Yazar:
Karabük’te “Namazla Diriliyorum” Projesi

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Çevreme duyarlıyım, değerlerime Sahip çıkıyorum” Projesi ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün “Vakti kuşanmak” etkinliği çerçevesinde Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 40 gün sürecince camiye giden çocuklara hediyeler verildi.
Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük İl Müftüsü Ercan Aksu, okul idarecileri, öğretmenleri, öğrenci ve veliler katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Akbaş öğrencileri tebrik ederek, İmam Hatipli olmanın hem akademik hayatta hem de manevi anlamda önde olmayı gerektirdiğini ifade etti. Akbaş, kendisinin de bu okulda öğrencilik yaptığın, bu okulun manevi olarak kendisine çok şey kattığını ve her zaman imam hatipli olmanın gururunu yaşadığını belirtti.
Namazın önemini hatırlatan Kur’an-ı Kerim’den çocuklara ve velilere örnek olacak lokman süresinden örnekler veren Karabük İl Müftüsü Ercan Aksu, öğrencileri ve velileri tebrik etti.

Programda konuşan Okul Müdürü Abdullah Özbek ise  “Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak bizler de öğrencilerimizin İmam Hatip ruhuna uygun ahlak ve maneviyat düsturuna uygun yetişmiş akademik başarılarını yakalamış bireyler olmaları için onları projelerle etütlerle desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Proje sorumlusu Karabük Anadolu Lisesi öğretmeni Recep Ulusoy, “Proje çerçevesinde yaklaşık 90 öğrencimiz 40 gün boyunca vakit namazlarını eda ettiler. Manevi olarak gelişirken, zihinsel olarak da gelişmelerine katkı sağlayacak, haftalık kitap okuma ve bu kitaplardan yarışmalar yaparak projeye bir virgül koyduklarını, velilerin de desteği ile birçok öğrencimiz ailelerini arkadaşlarını kardeşlerini de bu yarışa dahil ettiklerini belirtti. Öğrencilerimizin de hayatlarının her anında namazla dirilmelerini yenilenmelerini diliyorum” dedi.
Programda projeyi başarıyla tamamlayan öğrencilere akıllı bileklik ve plaket hediye edildi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İki yıldır kapalı olan yol vatandaşın tepkisini çekiyor

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:09
İhlas Haber Ajansı
İki yıldır kapalı olan yol vatandaşın tepkisini çekiyor

Karabük’te 4 katlı bir apartmanda meydana gelen doğal gaz patlaması nedeniyle kapatılan 2 yıl önce kapatılan yolun açılmaması tepkiyle karşılanıyor.

2022 yılı Ekim ayında Yeşil Mahalle Özgür Sokak’ta bulunan Sarıipek Apartmanının üçüncü katında doğal gaz patlaması meydana gelmişti. Biri çocuk 4 kişinin yaralandığı patlama sonrası oluşan hasar nedeniyle iki apartman boşaltılarak yol ulaşıma kapatıldı. İki yıldır alanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması site sakinlerinin tepkisine neden oldu.
Site sakinlerinden Sefer Kovancı, iki yıldır kimsenin kapalı yolla ilgilenmediğini belirterek, “Burası şehir; köy değil ki. Belediye Başkanı gelse burayı göstereceğim. Önceden çöp konteyneri yoktu, önüne gelen bu alana atıyordu” dedi.
Kapanmandan önce 40 yıldır yolu kullandığını ifade eden Kovancı, “Patlayınca yol kapandı. Böyle olmaması gerekir. Burası şehir” diyerek tepkisini dile getirdi.

VİDEO İZLEMEK İÇİN >>>TIKLAYINIZ<<

AW155401 01 jpg