Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’te İki Büyük Operasyon

Gündem Yayın: 01.11.2022 16:12
Karabük’te İki Büyük Operasyon

Karabük’te, vatandaşlardan işe sokma vaadiyle para toplayanlara karşı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyon yapılırken, yine  T Tipi Kapalı Cezaevinde de  görevli  yaklaşık 15 Ceza infaz Koruma Memuruna uyuşturucu kuryeliği yaptığı iddiası ile operasyon yapıldığı öğrenildi

KARDEMİR ve kamu kurum ve kuruluşlarına işe sokma vaadiyle para aldığı iddia edilen çok sayıda kişiye  Karabük İl Emniyet Müdürlüğü tarafından operasyon yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, Karabük’te kamu kurum ve kuruluşları ile  Kardemir gibi iş yerlerine işe sokma vaadiyle birçok vatandaştan para aldığı iddiasıyla çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Olayda çok sayıda kişinin ifadesi alındığı, gözaltına alınan şahısların ise emniyetteki sorgulamalarının ardından adli mercilere çıkarılacağı öğrenildi.

Öte yandan ifadesi alınanlar arasında siyasi parti yöneticileri ile  bürokrat ve cemiyet insanlarının da bulunduğu ifade edildi.

İNFAZ KORUMA MEMURLARI  DA GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan,   Karabük’te içlerinde bayan infaz koruma memurlarının da bulunduğu ve cezaevine uyuşturucu madde soktukları iddia edilen çok sayıda infaz koruma memurunun da göz altına alındığı iddia ediliyor. Düzenlenen operasyonla göz altına alınan infaz koruma memurlarının gazetemiz baskıya girdiği saatlerde sorguları devam ediyordu. (Nurettin Acar)

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”