Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te COVİD-19’da Korkutan Tablo

Gündem Yayın: 19.07.2022 13:53
Karabük’te COVİD-19’da Korkutan Tablo

İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Karabük’te koronavirüs vaka sayılarındaki artışın her geçen gün devam ettiğini belirterek, geçtiğimiz hafta günlük 50 olan vaka sayısının şimdilerde  300’leri geçtiğini söyledi.  987 Kişinin evlerinde karantinada olduğunu açıklayan İl Sağlık Müdürü Sarı, hastanede ise 15 hastanın bulunduğunu, bunlardan 12 tanesinin serviste yatarak tedavi gördüğünü,  3 hastanın da yoğun bakımda olduğunu bildirdi.

Filyasyon ekiplerinin Kurban Bayramında yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Sarı; Hastane acillerinde  yeniden bir yoğunluk oluştuğunu belirterek, çok sayıda vatandaşın test vermek için hastanelere başvurduğunu söyledi.

Koronavirüs vakasına bağlı olarak hastanede yatan sayısında ciddi bir artış olmadığını vurgulayan Müdür Sarı, Vatandaşlara kalabalık ortamlara girişlerinde maske takma tavsiyesinde bulunarak, “Vatandaşlarımız Toplu taşıma araçlarında ve kalabalık ortamlarda mutlaka maske taksınlar, sosyal mesafe kurallarına ve hijyene riayet etsinler” dedi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN COVİD-19 BİLGİLENDİRMESİ

Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşlara COVİD-19 Bilgilendirmesi yapıldı. Bilgilendirmede;  “COVİD-19 pozitif vaka veya temaslı olarak karantinaya alınan vatandaşlarımıza, filyasyon ekiplerimiz tarafından gerekli hallerde ilaç dağıtımı, test alımı ve istirahat raporu verilmesi sağlanmaktadır.

Bulunduğunuz bölgeye bağlı filyasyon ekipleri, karantinaya alınan kişileri kendi planlamaları doğrultusunda aramakta ve ihtiyaç halinde ziyarete gelmektedir. COVİD-19 tanılı hasta ilaç talebi (65 yaş üstü), COVİD-19 aşı durumu sorgulama, yatağa bağımlı vatandaşlarımızın aşı talebi, test sonucu  öğrenme, rapor alma gibi taleplerini Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan COVİD-19 Operasyon Çağrı Merkezinin 0370 433 81 53 nolu telefonundan (09.00-19.00 saatleri arası) bilgi alabilirsiniz ” ifadelerine yer verildi.

EN SON ÖLÜM 8 HAZİRAN’DA GERÇEKLEŞMİŞTİ

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra tedavi altına alınan R.Y (91) yaşamını yitirdi. Bu ölümlerle birlikte Karabük’te vakanın başladığı günden buyana   ölenlerin sayısı 732’ye yükselmiş oldu.  Karabük’te koronavirüse bağlı en son ölüm 8 Haziran tarihinde gerçekleşmişti. (Nurettin Acar)

 

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyete pazarına yoğun ilgi

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Sosyete pazarına yoğun ilgi

Zonguldak’ta sosyete pazarında 50 liraya satılan ürünler yoğun ilgi gördü.

Zonguldak’ın Acılık semtinde ücretsiz otopark alanına kurulan sosyete pazarı yoğun ilgi gördü. Pazarda, zücaciye, ayakkabı, eşofman ve kıyafet gibi ürünleri yer aldı. Özellikle pazarda parça ürünler yoğun ilgi gördü.

50-150 lira arasında satılan parça ürünleri vatandaşlar kapış kapış aldı.

Paylaş: