Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te “Bilim Sokağı ve Okur Yazar Atölyesi” Açıldı

Manşet Yayın: 25.10.2023 14:09 |Güncelleme:27.12.2023 16:27
Karabük’te “Bilim Sokağı ve Okur Yazar Atölyesi” Açıldı

15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde Bilim Sokağı ve Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesinde Okur Yazar Atölyesinin açıldı.

Açılışa; İl Millî Eğitim Müdürü  Nevzat Akbaş,  Safranbolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş,  okulların gelişimini sağlamak, çocukların akademik, sosyal, kültürel gelişimlerine destek olmanın yöneticinin kalitesini gösterdiğini ifade ederek, başarılı çalışmalarının devamını Bilim Sokağının ve Okur Yazar Atölyesinin hayırlı olmasını diledi.

Karabukte Bilim Sokagi ve Okur Yazar Atolyesi Acildi1 jpg

Gittiği okullarda açılışın ardından derslikleri de ziyaret eden Müdür Akbaş, öğrenciler ile bir süre sohbet ederek özellikle kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Öğrencilere akademik alan ile birlikte sosyal kültürel ve sportif alanda da kendilerini geliştirmelerini, kitap okumayı ihmal etmemelerini tavsiye eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “Sınavda başarının yolu kitap okumaktan geçer. Günlük hayatımızda mutlaka kitap okuma programımız olsun. Okuyarak olayları ve gelişmeleri yorumlayabilen, olayları da okuyabilen  iç yüzünü öğrenen bir kişi, öncelikle kendine  olan güvenini artırır. Bu ise aynı zamanda düşünce ufkunu geliştirip, geniş bir görüş açısı sağlayarak, olayları inceleme yeteneği kazandırır. Ayrıca okuyan kişiler çok okumanın beraberinde getirdiği zengin kelime dağarcığına sahip oldukları için, hikmetli ve etkileyici konuşarak hitap ettikleri kişilerde de olumlu bir etki uyandırırlar. Sınavda ise okuduğunu anlama, analiz etmede önemli katkı sağlar ve size doğru cevabı işaretlemede yardımcı olur” dedi. (Yusuf Korkmaz)

Karabukte Bilim Sokagi ve Okur Yazar Atolyesi Acildi2

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.