Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük’te Balıklandırma Çalışmaları Sürüyor

Ovacık Yayın: 30.07.2016 14:36
Yazar:
Karabük’te Balıklandırma Çalışmaları Sürüyor

 

Ovacık İlçesinde bulunan Karagöl’e  30.000 adet sazan yavrusu bırakılarak balıklandırma çalışması yapıldı.

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı balıklandırma çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “ Bakanlığımız tarafından su kaynaklarındaki nesli tehlike ve  baskı altında  olan türlerin desteklenmesi, farklı nedenlerle  zarar gören su ürünleri stoklarının takviyesi, bilimsel temele dayalı balıklandırma metodunun uygulanması amacıyla 2016 yılında uygulamaya konulan “Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi”  kapsamında üretim faaliyetleri gerçekleştirilen sazan balığı yavrularından, İlimiz Ovacık İlçesinde bulunan Karagöle bırakılmak üzere tahsis edilen  30.000 adet sazan yavrusu bırakılarak balıklandırma çalışması yapılmıştır.

Proje ile gelecek yıllarda su kaynaklarımıza; yayın, kalkan, alabalık, sazan, şabut, kerevit ve mersin balığı başta olmak üzere  yeni türlerin üretilip  bırakılması gerçekleştirilecektir.

Balıklandırma çalışmaları ile iç sulardaki mevcut balık stoklarının korunması ve devamlılığının sağlanması, vatandaşların hayvansal protein ihtiyaçlarının su ürünlerinden karşılanması hedeflenmektedir.

Su kaynaklarının kirletilmemesi ve suyun tasarruflu kullanılmasının yanı sıra avcılık faaliyetlerinde Bakanlığımızca Tebliğlerle belirlenen yasak, sınırlama ve sorumluluklara titizlikle uyulması sularımızdaki doğal yaşamın devamlılığı için büyük önem arz etmektedir.

Gerek su kaynaklarına yeni bırakılan, gerekse suda mevcut diğer yavru balıkların gelişimlerini tamamlamaları ve en az bir kez üreyebilmeleri için avcılık sırasında yakalanan küçük balıklara herhangi bir zarar verilmeden suya iade edilmeleri gerekmektedir” dedi.

 

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük Yayın: 17.04.2024 14:13
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te uyuşturucu operasyonu: 2 gözaltı

Karabük’te yapılan iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri saha ve istihbarı faaliyetler sonucu il merkezinde O.E.’ye yönelik yapılan operasyon neticesinde şahsın üzerinde 70 adet sentetik ecza ele geçirdi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçlarından adli işlem yapıldı.
Ekipler tarafından Ankara yolu Bölge Trafik önü uygulama noktasında Ö.K. isimli şahsa yönelik yapılan operasyonda 5,95 gram marihuana maddesi ele geçirildi.
Şahıs hakkında uyuşturucu veya uyarıcı madde bulundurmak ve kullanmak suçundan adli işlem yapıldı.