Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’te 38 Bin Öğrenci Karne Aldı

Gündem Yayın: 13.06.2014 15:24

2013-2014 eğitim öğretim döneminin sona ermesi dolayısıyla Karabük’te 38 bin öğrenci karnelerini aldı.  Kurtuluş İlkokulunda düzenlenen karne törenine Vali Orhan Alimoğlu ile beraber Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Defterdarı Osman Koçaş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

İlk olarak 4. sınıf öğrencilerin karnelerini veren Vali Orhan Alimoğlu burada yaptığı konuşmasında “ İnsana ömür boyu ekmek ve su lazım olduğu gibi bilgide lazım. Bildiğiniz gibi insan her gün yiyip içmezse yaşayamaz, her gün öğrenmezse de yaşayamıyor. Hergün, her an zaten insanların gözü ve kulağından bilgi gidiyor insan bunu kontrol edemezse, kendisi seçemezse beynine ve zihnine yanlış bilgiler dolarsa daha sonra bunun sıkıntısını çekiyor. Yanlışlar insanı daima huzursuz ediyor, doğru bilgiler insanı mutlu yapıyor. Sizlere tavsiyem tatilde ve hatta ömür boyu hergün faydalı bilgi kazanmaya devam edin. Faydalı bilgi kazanmanın iki tane yolu vardır. Birincisi güzel şeyler bilenleri iyi dinlemek, anne-babamız ve öğretmenlerimiz başta olmak üzere doğru bilgisi olanları iyi dinlemek lazım. İkincisi ise yine güzel ve doğru yazanları okumaya devam etmemiz lazım ki sağlam bilgimiz olduğu zaman güzel bir hayatımız olur. Buda çok zor bir şey değil, günde yaşadığımız 24 saat her işi yapmamıza yeter. Planlamanızı doğru yaparsanız oyun oynamaya, televizyon izlemeye, arkadaşlarımızla gezmeye, anne-babamıza yardım etmeye de yeter ama hergün faydalı şeyler öğrenmediğimiz zaman bilin ki hayat ta zorluklarla karşılaşırız ve karşılaştığımız zorlukları çözemeyiz. Hepinizi tebrik ediyorum, eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum ama şunu da unutmayın tatil demek işleri biraz değiştirmek demek tatilinizi iyi değerlendirin” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu’nun konuşmasının ardından öğrencilerin karneleri dağıtıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”