Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Karabük’te 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Manşet Yayın: 19.09.2023 15:09
Karabük’te 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ile “Gazi” unvanının verildiği günün yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü, Karabük’te  törenle kutlandı.

Yenişehir Atatürk Anıtında düzenlenen törene; Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Belediye Başkanı Rafet Vergili,  Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı Jandarma İsmail Gökcek,  kurum müdürleri, gaziler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende Atatürk Anıtı’na  Vali Mustafa Yavuz, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sabahattin Çorbacı tarafından  çelenk bırakıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından Karabük Belediyesi bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Öğrencilerin şiir okuduğu etkinlikte konuşan  Gaziler Derneği Başkanı Sabahattin Çorbacı, 19 Eylül’ün, Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında Türk kahramanlığının taçlandığı bir gün olduğunu söyledi.

POLİS EVİ’NDE ETKİNLİK DÜZENLENDİ

Vali Mustafa Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Gazilerle Polis Evi’nde bir araya geldi.

Kur-an’ı Kerim Tilavetinin okunduğu etkinlikte konuşan Vali Mustafa Yavuz, ” Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzuru için canından can, kanından kan veren tüm Kahraman Gazilerimizi saygı minnet ve şükranla anıyorum. Tüm Gazilerimizin Gazilik gününü kutlarım” dedi.

Polis Evinde düzenlenen etkinliğe; Vali Mustafa Yavuz, Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse, İl Jandarma Komutanı İsmail Gökcek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, kurum müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Karabük Şube Başkanı Sebahattin Çorbacı, Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şube Başkanı Nihat Kılıç, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu, Gaziler ve aileleri katıldı. (Yusuf Korkmaz)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: