Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabüklü Hande’nin İlik nakline ihtiyacı var

Safranbolu Yayın: 06.09.2017 13:40
Karabüklü Hande’nin İlik nakline ihtiyacı var

Safranbolu doğumlu  Hande henüz 26 yaşında. Ağustos basında basit bir bel ağrısı sıkıntıyla hastaneye gittiğinde lösemi olduğunu öğrenen Hande Sar’a şimdi destek olmak zamanı..

İşte Hande’nin Hikayesi;

Almanya’nın Dormund kentinde yaşayan Safranbolu doğumlu Hande heniz 26 yaşındayken mücadeleci bir hastalık içinde olduğunu öğrendi…

Akut lösemi teşhisi sonrası Alman kemik ilik bankasından destek geldi.

Lösemi’ye karşı savaşa kemoterapi ile başlayan Hande,’nin tam olarak iyileşmesi içinde kemik ilik nakli gerektiği açıklandı.

DKMS’ye (Alman Kemik İlik Bankası) kayıt le yapılarak kendisine büyük destek verileceğini belirten Hande Sar, “Yapılacak kayıtlar sadece benim için değil burada ki benim durumumda ki onlarca Türk yada yabancı uyruklu hasta içinde umut olacak, ben Safranbolu,Karabük ve bölgede ki tüm hemşehrililerime bu desteği göreceğime inanıyorum,” dedi.

Bugüne kadar büyük bir mücadele içinde olduğunu ve yaşam hakkı içinde mücadeleye devam edeceğini belirten Hande,” Tabi ki her şeyin hayırlısı, ben umutluyum, Türkiye’den vatandaşlarımızdan büyük destek geldi, Doktorlarım doğduğun yaşadığın bölgeden gelecek kanın iliği  %70 daha uygun olabileceği yönünde bilgiler verdiler, bu açıdan benim memleketimden gelecek desteğin önemi farklı.” ifadelerinde bulundu.

Hande son olarak https://www.help-hande.com/ resmi web sayfasından detay bilgiler alabileceklerini de belirterek, DKMS ye 200 bin dolayında Türk vatandaşımız kayıtlı, yarın ne olacağımız belli değil, Kanserle mücadele her insanın görevi olmalı, diye düşünüyorum, ve yine altını çizerek hemşehrilerimden destek bekliyorum” ifadelerinde bulundu..

Önemli; Kan bağışında bulunacak olanların https://www.help-hande.com sitesinden Hande Sar ile iletişime geçebilirler

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.