Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Valisi Yavuz misyonuna başladı

Gündem Yayın: 21.08.2023 08:36
İhlas Haber Ajansı

Valiler kararnamesi ile Karabük’e atanan Mustafa Yavuz misyonuna başladı. Adana’nın Seyhan ilçe Kaymakamlığı misyonunu yürüten Vali Yavuz, Karabük’te kalbi bu kent için atan bu kentin tüm aktörleriyle iş birliği içerisinde hareket etmenin temel prensipleri olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Adana’nın Seyhan ilçe Kaymakamlığından Karabük Valiliği’ne atanan Mustafa Yavuz için Karabük Valiliği önünde karşılama programı düzenlendi.

Vali Yavuz’un merasim birliğini selamlamasıyla başlayan programa mülki yönetimciler, kurum ve kuruluşların idarecileri, muhtarlar, siyasi parti vilayet liderleri ve STK temsilcileri katıldı. Programa katılanlarla tek tek tanışan Vali Yavuz, daha sonra makama geçerek, vazifeye başlama yazısını imzaladı.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Yavuz, yeşiliyle, turizmiyle, endüstrisiyle, tarihiyle, coğrafyasıyla Batı Karadeniz’in bu hoş kentine hizmet edecek olmaktan onur ve erdem duyduğunu belirterek, “Görevde bulunduğumuz mühlet içerisinde kentimizin daha yaşanabilir daha inançlı ve daha huzurlu bir kent olması, ilerleyip gelişmesi ve kalkınması için var gücümüzle çalışacağız. Çalışırken bu kente gönül veren, kalbi bu kent için atan bu kentin tüm aktörleriyle iş birliği içerisinde hareket etmek temel prensibimiz olacaktır. Hepinizin bildiği üzere ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı temel düsturumuz olacaktır. Bu bağlamda devletimizin dezavantajlı vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yanlarında olduğunu bilmelerini isterim. Kentimizde misyon yapan tüm kurum ve kuruluşlardan beklentim, bu anlayışın hakim kılınmasıdır. En kısa müddette bu hoş kentimizi yakından tanıyarak kentin potansiyelini harekete geçirecek proje ve çalışmaları harekete geçirmek için çaba sarf edeceğiz. Bu çalışmaları yürütürken de pahalı basın mensuplarımızdan yakın ilgi, dayanak ve katkılarını esirgemeyeceğinizi ümit ediyorum ve buna yürekten inanıyorum. Bu his ve kanılarla bizden evvel bu hoş kentte misyon yapan, bu kentin gelişip kalkınması için gayret sarf eden başta değerli valilerimize, milletvekillerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, meslek odalarımıza, üniversitemize, mahallî idarelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımıza ve çok kıymetli Karabüklü hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Yavuz, daha sonra vali yardımcıları, kaymakamlar ve kurum müdürleri ile bir ortaya gelerek, kentle ilgili brifing aldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Spor Yayın: 21.02.2024 13:39
İhlas Haber Ajansı
Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Alman ekibi Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel ile sezon sonunda yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Almanya Bundesliga’da lider Bayer Leverkusen’in 8 puan gerisine düşen Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Konuyla ilgili Bavyera ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen, “Açık ve güzel bir görüşme sonrasında işbirliğimizi yaz aylarında karşılıklı olarak sona erdirme kararına vardık. O zamana kadar kulüpteki her birey, Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için elinden geleni yapacak” ifadelerini kullandı.

Tuchel de ayrılık kararı hakkında yaptığı açıklamada, “Bu sezonun bitmesiyle birlikte yollarımızı ayırma konusunda anlaştık. O zamana kadar ben ve teknik ekibim, maksimum başarıyı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz sezon Julian Nagelsmann’dan Bayern Münih teknik direktörlüğünü devralan 50 yaşındaki Tuchel, 45 maçta 28 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldı.