Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Ekrem Karakaya’yı Unutmadı

Gündem Yayın: 18.07.2022 13:52
Karabük Ekrem Karakaya’yı Unutmadı

Konya Şehir hastanesinde bir hasta yakını tarafından öldürülen Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya’nın anıları 10 yıldır görev yaptığı Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşatılıyor.

Mezun olduktan sonra kendini hastalarına adayan 47 yaşındaki Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya’nın görevli olduğu Konya Şehir Hastanesi’nde katledilmesi ailesi, yakınları ve meslektaşları kadar hayatlarına dokunduğu hastaları ve onların yakınlarını da kahrederken, Karakaya’nın öldürülmesi görev yaptığı Karabük’te de büyük üzüntüye neden oldu.

KARAKAYA’NIN POLİKLİNİĞİNDE  RESİM KÖŞESİ OLUŞTURULDU

Ekrem Karakaya’nın yanında 6 yıldır sekreterlik yapan Arzu Altun ile Ekrem  Karakaya’nın arkadaşı Alaaddin Koltuk tarafından Karabük’te görev yaptığı hastanedeki polikliniğinde Ekrem Karakaya’nın fotoğraflarından oluşan bir köşe oluşturuldu.

Ekrem Karakaya’nın yanında 6 Yıldır Sekreter olarak çalışan  Arzu Altun  Gazetemize Ekrem Karakaya’yı anlatarak, poliklinikte oluşturdukları resim köşesi ile Ekrem Karakaya’nın unutulmayacağını söyledi.

Ekrem Hocanın  hem doktoru hem de kardeşi olduğunu söyleyen Altın,  “Acısıyla tatlısıyla her şeyiyle 6 yıldır yanındaydım. Onu tarif etmek o kadar zor ki o sadece bir doktor değildi, doktordan ziyade hastalarının çocuğu, kardeşi, her şeyiydi. Yanına maddi durumu iyi olmayan bir hastası gelirdi, onu bilirdi, gizliden cebine para koyardı diğer bir hastası yoğurt getirirdi, yumurta getirirdi mutlaka parasını cebine koyardı ve ben bunu Ekrem beye “Onlar kendi yetiştirdiklerini size getiriyorlar niye karşılığını vermeyi ısrarla istiyorsun” diye sorduğumda “Babam bana böyle öğretti. Oğlum sana hastan bir şey getirdiği zaman mutlaka karşılığında bir hediye ver boş gönderme dedi” diye cevap vermişti. Sonra bir gün babası rahatsızlanmıştı telefonla konuştu polikliniğe geldi “babam rahatsızlanmış Ankara’da yatıyor dedi”  Hocam gitsene hemen dedim  “yok dedi babamla konuştuk oğlum hastalarını bırakıp gelme ben iyiyim işini ihmal etme dedi”  dedi ben de böyle dese dahi hocam sen git gör dedim “bana eğer babam bana gelme dediyse ben gidemem”  cevabını verdi.

Ekrem Hoca buradan  ayrılırken tanıdığı bütün esnaflarla vedalaşmış helalleşmiş, ölmüş olan hastalarının mezarlarına gitmiş dua etmiş, hayatta olan hastalarının evlerine gitmiş helallik istemiş bugüne kadar böyle bir doktoru ne duyduk, ne de  gördük” şeklinde konuştu.

Altun; “Ekrem Hocamız ile ilgili Böyle bir köşe oluşturmak Ekrem Hocanın arkadaşı Alaaddin Koltuk ile beraber aklımıza geldi. İnsanlar ölüleri belli bir müddet hatırlarlar, zihinlerde belli bir müddet kalır ama fotoğraflar hep canlılık yaratır o amaçla böyle bir köşe yapmayı düşündük. Yani biri bu odaya girdiği zaman gördüğünde unutmuş olsa bile hatırlayacak. İnsanlara Ekrem beyi hatırlatmak için beraber karar verdik böyle bir şey yapmayı düşündük eminim ki çoğu kişi duyduğu zaman bu kapıyı açıp onu görmeye gelecektir bundan eminim ve bu fotoğraflar burada durduğu müddetçe hiç kimse Ekrem beyi asla unutmayacak” dedi.

Ekrem Karakaya’nın arkadaşı Aladdin Koltuk ise yaptığı açıklamada; “Ekrem Hoca çok değerli bir insandı hekimlikten öte çok iyi ağabeydi,  kardeşti.  Öncelikle kendisinden önce  karşısındaki insanı düşünürdü yeri doldurulamayacak bir insandı. Ben arzu hanımın dediği gibi 3-5 defa hastalarının cebine para koyarken şahit oldum bunu kim yapar hangi hekim yapar hiç kimse yapmaz” dedi. (Nurettin Acar)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tatilciler, Bolu’nun doğa harikasına akın etti

Dünya Yayın: 17.06.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı

Bolu’nun doğa harikası Gölcük Tabiat Parkı, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde tatilcilerin akınına uğradı.
Bolu’nun incisi olarak tabir edilen Gölcük Tabiat Parkı, Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde güzel havayı değerlendirmek isteyen tatilcilerin akınına uğradı. Şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Tabiat Parkı’nın piknik alanlarını vatandaşlar doldurdu. Mangal ve piknik yapan vatandaşlar temiz havada tatil yapma fırsatı buldu. Göl manzarasına karşı bol bol fotoğraf çekilen tatilciler, göl etrafında yürüyüş yaparak temiz havanın tadını çıkardı.
Gölcük Tabiat Parkı’nın manzarasına karşı eşiyle birlikte oturan Gönül Kilitçi, “Hava güzel, ne sıcak ne soğuk. İnsanlar kalabalık. Epey kalabalık Gölcük. Bizde kalabalığı pek sevmiyoruz ama burada bir kafa dinleyelim dedik” diye konuştu.

Paylaş: