Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük D.Ç. Anadolu Lisesi Türkiye Üçüncüsü Oldu

Karabük Yayın: 25.03.2024 12:32
Karabük D.Ç. Anadolu Lisesi Türkiye Üçüncüsü Oldu

18-22 Mart tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Okul Sporları Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonasında mücadele eden Karabük Demir Çelik Anadolu Lisesi, Konya Spor Lisesi’ni 4-0 yenerek Türkiye Üçüncüsü oldu.

Bartın’daki bölge finallerini ve Düzce’deki Türkiye yarı finallerini namağlup geçen Karabük Demir Çelik Anadolu Lisesi Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye Şampiyonasını üçüncü olarak tamamladı.

Bu önemli başarıdan dolayı öğrencileri ve onları bu başarıya götüren Okul Müdürü Ender Kan, antrenör Gökhan Berat’ı, velileri ve tüm ekibi tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, “İlimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda başarılarımız gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Öğrencilerimiz başarılara doymuyor. Bizim de her zaman ifade ettiğimiz gibi öğrencilerimizden beklentimiz hem akademik başarıda hem de sosyal, kültürel ve sportif başarılarda kendilerini geliştirmeleri.  Sportif alanda çeşitli müsabakalara İlimizden, okullarımızdan katılım sağlanması bizleri oldukça mutlu ediyor. Katılımın olması son derece önemli. Bu anlamda başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabuk D.C. Anadolu Lisesi Turkiye Ucuncusu Oldu jpg

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Yayın: 21.04.2024 08:36
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akredite edilen lisans programlarıyla kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adım attı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) yetkilendirdiği Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından Kastamonu Üniversitesi Biyoloji lisans programı için 5 yıl, Matematik lisans programı için ise 2 yıl süreyle akredite edildi. Bu akreditasyonlarla Fen Fakültesi, tüm aktif bölümleriyle akredite olmuş oldu.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Çeter, aldıkları akreditasyon belgeleriyle gurur duyduklarını ifade ederek, bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a da desteklerinden ötürü teşekkür eden Prof. Dr. Çeter, Biyoloji ve Matematik bölümlerinin kazandığı akreditasyon belgelerinin, öğrencilere daha geniş iş imkanları sağlayarak kariyer yolculuklarını destekleyeceğini vurguladı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ise Fen Fakültesini akreditasyon başarısından dolayı tebrik ederek, Üniversitede kalite odaklı çalışmaların aktif bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Kalite eksenli çalışmaların yaygınlaştırılmasında son zamanlarda Üniversitede önemli adımlar atıldığını ifade ederek, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖK üyelerine teşekkürlerini ileten Topal, bu alanda çaba gösteren Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve kurul üyelerine de teşekkür etti.