Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Belediyesinde Deprem Seferberliği

Gündem Yayın: 10.02.2023 14:49
Yazar:
Karabük Belediyesinde Deprem Seferberliği

Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen ve büyük yıkıma neden olan deprem felaketinde  zarar görenler için Karabük Belediyesi, deprem felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren yardım seferberliği başlattı. Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin direktifleri ile araç ve personel desteğinin yanı sıra toplanan yardımlar deprem bölgelerine ulaştırıldı.

Karabük  Belediyesi Türkiye’yi yasa boğan yüzyılın felaketi depremin ardından bölgeye yapılacak yardımlar ve arama kurtarma ekipleri için hızla harekete geçti. Depremin birinci günü arama ve kurtarma ekiplerini oluşturan Karabük  Belediyesi, 8 personel ile arama kurtarma aracını deprem bölgesine sevk etti. Daha sonra iş makinelerinden oluşan ikinci bir kafile de deprem bölgesine gönderildi. Bunun yanı sıra; Gıda, temizlik malzemesi, kıyafet, yakacak, battaniye ve yatak gibi kalemlerden oluşan bir konteynır malzeme, 29 kişilik ekip  daha deprem bölgesine sevk edildi.

SYM’LERDE DEPREMZEDELER İÇİN KIYAFET DİKİMİ YAPILIYOR

Ergenekon ve Bayır Mahalle Sosyal Yaşam Merkezlerindeki kursiyer kadınlar  belediye  tarafından temin edilen malzemelerle depremzedelere değişik kıyafetler dikerek destek oluyor. Beleidye Başkanı Rafet Vergili kursiyer kadınlara teşekkür ederek, “Gün elbirliği içerisinde yaraları sarma günü. Hayırsever milletimiz tüm kesimleriyle seferber. Ergenekon ve Bayır Mahalle Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kursiyer kadınlarımız, belediyemiz tarafından temin edilen malzemelerle depremzede kardeşlerimize değişik kıyafetler dikiyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Elleri dert görmesin” dedi. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Politika Yayın: 18.04.2024 16:36
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü’nün tek kadın muhtarı mazbatasını aldı

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde seçilen tek kadın muhtar mazbatasını ilçe kaymakamından aldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri’nde Vezirköprü’nün Özesentepe Mahallesi Muhtarı seçilen Şerife Ak, muhtarlık mazbatasını Vezirköprü Kaymakamı Özgür Kaya’dan aldı. Kaymakam Özgür Kaya, “Kadınların medeni cesaret göstererek, seçim yarışında kazanıp görev almaları demokrasinin gelişmesi açısından çok kıymetli. Vezirköprü’de 161 muhtarlığımız içinde tek kadın muhtar seçilen Şerife Ak‘ı kutluyor; mahallesine ve devletimize hizmetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Özesentepe Mahallesi Muhtarı Şerife Ak ise “İlçede başka kadın muhtar adayları da vardı. Fakat içlerinden tek ben muhtar oldum. Bütün oy veren vermeyen seçmenlerimize teşekkür ederim. Bundan sonra azalarımla mahalleme hizmet edebilmek için elimizden geleni yapacağız. Muhtarlar olarak biz devletimizle vatandaş arasındaki koordinasyonu sağlayacağı, tüm muhtar arkadaşlara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Paylaş: