Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Karabük Belediye Başkanı Vergili: “Görev Süremi Tamamladım”

Günlük Yayın: 04.08.2023 16:02
Yazar:
Karabük Belediye Başkanı Vergili: “Görev Süremi Tamamladım”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili uzun bir aranın ardından basınla yemekte bir araya gelerek,  Karabük gündemi ile ilgili fikir alışverişinde bulundu. 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday olup olmayacağı şeklindeki soruya cevap veren Başkan  Vergili,  15 senedir yaptığı Belediye Başkanlığı görevini tamamladığını belirterek, “Benim düşüncem genç bir adayla yola devam etmek, bunu Genel Merkezle paylaşacağım ama sonuçta buna yine Genel Merkez karar verecek” dedi

Karabük Belediye Başkanı Rafet  Vergili,  15 senedir yaptığı Belediye başkanlığı görevini tamamladığını ifade ederek, 2024 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağının sinyalini verirken, buna yine genel  merkezin karar vereceğini söyledi.

Belediye Başkanı Rafet Vergili uzun bir aranın ardından basınla yemekte bir araya geldi. Karabük gündeminin değerlendirildiği toplantıda, Başkan Vergili”nin yeniden  aday olup olmayacağı, Kent Meydanı ve DDY arazileri konuşuldu.

Sık sık bir arada olup gündemi değerlendirmekte, Karabük”ü değerlendirmekte büyük fayda olduğunu belirten Başkan Vergili; ” Uzun zamandan bu tarafa Karabük gündemini bir araya gelip değerlendirmedik.  Eskiden daha fazla basın toplantıları yapıyorduk şimdi bunlardan da eksik kaldık.  Hem bu vesile ile beraber gündemi de değerlendiririz.  Bundan sonra  benim görevim bitene kadar aylık rutin olarak devam edecek.  Ama siyasi denilsin, ama denilmesin hiç problem değil  buna rutin olarak devam edelim ve gündemi değerlendirelim, eksikleri konuşalım, Karabük’ün geleceğini konuşalım. ben çıkacak fikirlerin, düşüncelerin çok faydalı olacağını düşünüyorum.  Daha önceki toplantılarımızda sizlerden çıkan düşüncelerden fikirlerden aslında biz çok iş yaptık. Artık pandemi de tamamen ortan kalktı önümüzde de iyi bir zaman süresi var 7-8 ay gibi, belki bundan sonra Karabük’ün 10-15 senesi ile ilgili de değişik fikirler üretilebilir” dedi.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİMİ BANA GÖRE TAMAMLADIM”

2024 Yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde yeniden Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağı  şeklindeki soruyu yanıtlayan Başkan Vergili; “Ben Karabük”ün bir parçasıyım, siyasetin de bir parçasıyım ben burada siyaseti bıraktım diye bir olay yok  görevi bıraksam bile Karabük ile ilgili her türlü düşüncenin, fikrin, yapının içersinde inşallah ömrümüz  yettiği müddetçe olacağız. Ama benim gerçek düşüncem şu; ben Belediye başkanlığı görevini bana göre tamamladım 15 sene. Ama yapmış olduğumuz da siyaset. Ben geçen dönemde aday olmayı düşünmüyordum  Genel Merkez benim adaylığımı ben fikrimi beyan etmeden önce açıkladı.  Şimdi yine Genel Merkez ile konuşacağız. Bir Siyasi partinin mensubuyum ben. her fikrimi,  her düşüncemi  kendim karar alıp uygulamam da  söz konusu değil . Ama ben isterim ki yine Milliyetçi Hareket Partisinden genç bir adayı Belediye Başkanı olarak seçelim,  seçtirelim bir 15 sene de o hizmet etsin, aynı şekilde çevresine hizmet etsin, görüşümüze hizmet etsin, ilçelerimizde Milliyetçi  Hareket Partisinin yükselişi sağlansın aslında böyle bir düşüncem var genç bir adayla yola devam etmek  bunları Genel Merkezle paylaşacağım tabi sonuçta buna Genel Merkez karar verecek inşallah olumlu yönde, seçim alabileceğimiz arkadaşla yola çıkmayı tavsiye eder” dedi.

Kent meydanında çalışmaların ağır gittiğini, belirten Başkan Vergili, “konuyu Vali beye de aktardım, müteahhitler ile sıkıntılar oluyor 100 gündür bir şey yapılmadı şimdi ağır ağır çalışmalar başladı, takip ediyorum bende ” diyerek Kent Meydanında ki Atatürk anıtının tören alanı olarak hazırlanan eski anıta taşınacağını orada ki Atatürk anıtının da Valiliğe taşınacağını ifade etti.

Bir gazetecinin DDY arazileri konusunda sorduğu soruya da cevap veren Başkan Vergili,  ” tüm çalışmaları tamamlandı, Millet bahçesi projesi ile o bölgede Karabük güzel bir proje kazanacak” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

Yorumlar

  1. Muhammet Özbay

    Bence Sayın Rafet VERGİLİ niye böyle bişey dedi. Bence tamamlamadı. Karabük’ün durumunu bilen, karabükü iyi tanıyan bir kişi olarak siyaseti bırakmasın.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: