Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kara, Sarı ve Tiryaki, Doktora Saldırıyı Kınadı

Gündem Yayın: 06.04.2015 14:42
Kara, Sarı ve Tiryaki, Doktora Saldırıyı Kınadı

KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Acil Tıp Uzmanı Dr. Şenol Kadir Köstekçi’ye yapılan saldırıya bir kınama da İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sarı, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sezgin Tiryaki ve Karabük Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kara’dan geldi.
Kara, Sarı ve Tiryaki, yaptıkları ortak açıklamada; “Evinde kalp krizi geçiren komşusuna ilkyardımda bulunan ve 112 vasıtasıyla hastaneye sevkini sağladıktan sonra tekrar yardım için hastaneye giden ve orada da bir saatten fazla tıbbi müdahalede bulunan KBÜ Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Acil Tıp Uzmanı Dr. Şenol Kadir KÖSTEKÇİ vefat eden hastanın yakınları tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Bu elim olaydan tüm sağlık camiamızın derin üzüntü duyduğunu belirtmek isteriz. Konu ile ilgili Başbakanımızın Sağlık Danışmanı ile Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliği bizlerden bilgi almış ve ilgili hekim arkadaşımıza destek olunmasını istemişlerdir. Yedi gün 24 saat halkımıza canla başla hizmet veren sağlık çalışanlarının maruz kaldığı bu ve benzeri olayların toplum içindeki sağduyulu insanların duyarlılığı, gayreti ve bizlerin kararlı mücadelesi ile son bulacağını umut ediyoruz. Ayrıca yeni yapılan yasal düzenlemelerle bu tür davranışlara teşebbüs edenlerin gerekli hukuki karşılığı alacaklarına inanıyoruz. Başta olayın mağduru Uz. Dr. Şenol Kadir Köstekçi olmak üzere tüm sağlık camiamıza tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve benzer olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” dediler.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.