Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Kadın işçinin üzerine forklift devrildi

Türkiye Yayın: 01.08.2023 11:21
Kadın işçinin üzerine forklift devrildi

Bolu’da kadın işçi, fabrikada çalıştığı sırada üzerine forklift devrilmesi neticesinde hayatını kaybetti.
İddiaya göre, Barilla fabrikasında çalışan Nurten Çetin’in (44) üzerine altından geçmeye çalıştığı forklift devrildi. Forkliftin altında kalan Çetin’i gören işçiler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin incelemesinde Nurten Çetin’in hayatını kaybettiği belirlendi. Çetin’in cenazesi, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından morga kaldırıldı.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

ÇAYKUR’a organik tarım tepkisi

Ekonomi Yayın: 25.05.2024 00:15
İhlas Haber Ajansı

ÇAYKUR’un organik tarımda gittiği değişiklik organik tarımla uğraşan müstahsillerin tepkisine neden oldu.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) organik tarımda verdiği desteği kilogram bazlı değil dekar bazlı vereceğini açıkladı. Bunun üzerine çay tarım arazisiyle ilgilenen müstahsiller tepki göstermeye başladı. ‘Bahçesiyle ilgilenmeyen az çay veriyor, bahçesiyle ilgilenen çok çay veriyor’ diyen çay müstahsilleri düzenlemenin gözden geçirilmesini istiyor.

Çamlıhemşin Dikkaya Köyü’nde organik çay tarımı yapan Kadir Ali Kus, “8 senedir organik desteklemeyi alıyordum. Bu sene alan bazında organik destekleme oluyor. Benim 5 dönüm arazim var. 5 dönüm arazimden para kazanıyordum. Şu anda alınan karara göre 10 dönüm arazisi olan bir adamın 2 ton çay vererek 10 dönüm arazi bazında destekleme alacak. Benim 5 ton çayım oluyordu. 5 ton arazim var. Bu hak mıdır adalet midir? Çiftçi olarak mağduruz. Organik çaya çiçek gibi bakıyoruz. Mağduruz. Ben 10 senedir arazimde kesinlikle kimyasal gübre dökmüyoruz. Bu organik çaydır. Emek verdik. Ben ölsem bile organikten çıkmayacağım. Devlet bize bir destek yapsın” ifadelerini kullandı.