Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Jandarma 7 bin 860 adet makaron ele geçirdi

Gündem Yayın: 18.09.2023 20:24
Kaynak: İHA

Samsun’da jandarma grupları 7860 adet dolu ve boş makaron ele geçirdi.

Edinilen bilgiye nazaran, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kaçakçılık hatalarıyla çaba kapsamında çalışma yapan Samsun Vilayet Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Çaba (KOM) Şube Müdürlüğü grupları ve İlkadım İlçe Jandarma Komutanlığı grupları, İlkadım İlçesi Ulugazi Mahallesi’nde bulunan birbiriyle irtibatlı 2 işyerine operasyon düzenledi. Yapılan aramada, 7260 kısım doldurulmuş makaron, 600 kol boş bandrolsüz olmak üzere toplam 7860 makaron ve 5 adet elektronik sigara ele geçirdi. Olayla ilgili Y.M. ve O.M. sözü alınmak üzere gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR TRAKO Fuarına Damga Vurdu

Manşet Yayın: 28.09.2023 11:58
KARDEMİR TRAKO Fuarına Damga Vurdu

Dünyanın en önemli demir yolu fuarlarından biri olan Trako Fuarı’nda Kardemir rüzgarı esti.

Demir yolu sektörünün öncü şirketi Kardemir, 19-22 Eylül tarihlerinde Polonya’nın Gdańsk şehrinde düzenlenen dünyanın en önemli demir yolu fuarından biri olan Trako Fuarı’na katılım sağladı.

Fuarda, Kardemir “ray, oluklu ray, tekerlek ve tekerlek seti” gibi demir yolu ürünleri ile yerli ve yabancı katılımcıların ilgisini çekti. Polonya, Avrupa ve dünya genelinde ulaştırma sistemleri ve demir yolu altyapısındaki en son teknolojilerin sunulduğu fuarda, Kardemir’de ilk kez TSI sertifikasına sahipyük vagonlarında kullanılmak üzere ürettiği yerli ve milli demir yolu tekerlek setini sergiledi.

KARDEMIR TRAKO Fuarina Damga Vurdu2 jpg

TRAKO FUARI’NDA KARDEMİR STANDINA YOĞUN İLGİ

İki yılda bir düzenlenen 522 firmanın katıldığı Trako Fuarı’nda Kardemir sunduğu geniş ürün yelpazesi ile büyük ilgi gördü. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alan fuarın gözdesi olan Kardemir, yerli ve milli ürünleriyle başta Avrupa firmaları olmak üzere birçok firmanın da dikkatini çekti.

KARDEMIR TRAKO Fuarina Damga Vurdu1 jpg

KARDEMİR STANDI EN ÇOK ZİYARETÇİ ALAN FİRMALARIN ARASINDA YER ALDI

15.si düzenlenen Trako Fuarı’na Kardemir’in de içinde olduğu Türkiye’den beş firma katılım sağladı. Fuarda Kardemir, bağlı ortaklıkları olan Karçel ve Kardökmak şirketleri ile ziyaretçilerini ağırladı. Yaklaşık 23 bin ziyaretçi Trako fuarını ziyaret ederken, ülkemizin ve bölgenin demir yolu ürünlerini üreten tek şirketi olan Kardemir’de, fuara katılım gösteren firmalar arasında en çok ziyaretçi alan firmalardan biri oldu. (Yusuf Korkmaz)