Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İŞKUR’dan İstihdam Garantili Tekstil Kursu

Gündem Yayın: 19.05.2014 14:56
Yazar:

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce finanse edilecek istihdam garantili “Dikiş Makinası Operatörü” kurs protokolü imzalandı.

Konu ile ilgili bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, “2013 yılı içerisinde yapılan İşgücü Piyasası Analizi çalışmaları neticesi,İlimizde ihtiyaç duyulan mesleklerde 2014 yılı için kurs planlamaları yapılarak, bu meslek gruplarında işgücü ihtiyacı bulunan işverenlerimizle protokoller yapılmaya devam edilmektedir. Bu kapsamda Tekstil sanayisinin en önemli ihtiyacı olan Dikiş Makinası Operatörü mesleğinde işgücü yetiştirmek ve bunların istihdamlarını sağlamak amacı ile Başak Hazır Giyim Ltd Şti firması ile istihdam garantili kurs protokolü imzalanmış ve kursiyer belirleme sürecine geçilmiştir.

3 Haziran tarihinde başlayacak kursumuz 360 saat,45 fiili gün sürecek, kurs süresinde katılımcılara mesleki eğitim kapsamında teorik ve pratik eğitim verilerek, kişilerin meslek sahibi olmaları sağlanacaktır. Eğitimi başarı ile tamamlayanlar yine aynı firmada istihdam edilecektir. Kursiyerlerin eğitim süreleri boyunca günlük cep harçlığı ve Genel Sağlık Sigortaları Müdürlüğümüz tarafından karşılanacaktır.25 kişiyi kapsayacak kurs sonunda katılımcılara mesleki eğitim kapsamında sertifika da verilecektir.

Kursa katılmak isteyen kayıtlı işsizlerin 15.05.2014-27.05.2014 tarihleri arasında  İl Müdürlüğümüze müracaatları gerekmektedir” dedi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:30
İhlas Haber Ajansı
KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) trafo patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, KARDEMİR’de enerji tesislerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle trafoda patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada işçiler R. Ö., M. K., E. İ. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Vücutlarında yanıklar oluşan işçiler, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan 3 işçinin sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.