Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

İncekaya Köyü Parke Çalışması Devam Ediyor

Safranbolu Yayın: 28.04.2016 14:48
İncekaya Köyü Parke Çalışması Devam Ediyor

Safranbolu’nun önemli turistik alanlarından Kristal Teras ve İncekaya Su Kemeri yolu üzerinde bulunan İncekaya Köyü’nde yol yapım ve genişletme çalışmaları devam ediyor.

İl  Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun beraberinde Yol Şefi  Samet Özcan ve Yüklenici Firma Yeklisi Caner Akyürek ile birlikte İncekaya Köyündeki çalışmaları yerinde inceledi. Köylü vatandaşlar ve Köy Muhtarı Ragıp Tunç yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  “Bu Çalışmaları yapandan da yaptırandan da Allah Razı olsun” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri  Mehmet Uzun ise yaptığı açıklamada;  “İncekaya Köyü Turizm alanı olması sebebiyle bizim için önemli bir köyümüz. Kristal Terasımız burada, İncekaya Su Kemeri burada olması nedeni ile bazı hafta sonları 3 bin aracın geldiği bir köyümüz. Bu nedenle köyümüzün yollarının parke yapılması ile ilgili bir dosya hazırladık, sağ olsun başta Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin olmak üzere, Sayın Burhanettin Uysal ve Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ceylan Beylerin katkılarıyla İller Bankasından 300 Bin Liralık bir hibe ödenek temin edildi. Bu gelen hibe destekle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl yaklaşık 8 Milyon TL ‘lik hibe yardım almıştık. Buda onlardan bir tanesi. Bu Köye ayrı bir önem veriyoruz. Çünkü bu köyden sadece İl içi değil İl Dışından da vatandaşlarımız geliyor. Vatandaşların bu turistik mekanları sıkıntı çekmeden ulaşmaları buraları daha cazip hale getirmekte ve daha güzel duygularla  ayrılanmalarına neden olması açısından çok önemli” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.